Erli Bygg AS
Score · regnskapsår 2023
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 737 av 11 410 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 942 av 18 336 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Erli Bygg AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 407 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,1 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 20,0 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 19,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,01 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 6,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Erli Bygg AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 410 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Erli Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Erli Bygg AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 20,0 % i 2023, og er nr. 10 942 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Erli Bygg AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,6 %.
Hvor solid er Erli Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 20,0 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 4,01 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Erli Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Erli Bygg AS i Bygg og anlegg?
Erli Bygg AS er nr. 10 942 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 737 av 11 410.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 930714771
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. januar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hvalrossveien 13, 9602 HAMMERFEST
- Kommune
- Hammerfest rang 4–13 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. januar 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 37 | 45 | |
| Rang | 10 942 | 14 114 | 12 460 | |
| Driftsmargin | 6,1 % | 0,4 % | 0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 19,6 % | 1,7 % | 1,8 % | |
| Egenkapitalandel | 20,0 % | 29,0 % | 25,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 0,52 | 0,80 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,6 % | 63,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5380609.
Videre
Lignende selskaper
- Edvardsen Graving og Transport AS indeks 44, nr. 10 938 · sammenlign
- Elektro Kompis AS indeks 44, nr. 10 939 · sammenlign
- Bjørgesætra AS indeks 44, nr. 10 941 · sammenlign
- Ola Hoff Entreprenør AS indeks 44, nr. 10 943 · sammenlign
- AKTIV HAGE & Anlegg AS indeks 44, nr. 10 945 · sammenlign