Evensen AS

Org.nr. 930193135 · Fredrikstad · Stiftet 2022 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2024

71av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 522 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 032 av 22 237 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Evensen AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,3 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 49,5 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 15,3 % 2,3 % 86 %
Resultatmargin 14,8 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 32,2 % 5,5 % 89 %
Egenkapitalandel 49,5 % 34,8 % 64 %
Gjeldsgrad 1,02 1,23 55 %
Likviditetsgrad 1 1,98 1,76 56 %
Omsetningsvekst 8,8 % 2,8 % 63 %
Omsetning per ansatt1,26 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 71 gjør Evensen AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Evensen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Evensen AS hadde en driftsmargin på 15,3 % og en egenkapitalandel på 49,5 % i 2024, og er nr. 3 032 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 24,1 % til 49,5 % og driftsmarginen falt fra 19,3 % til 15,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,9 MNOK 10,0 9 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld −1,1 MNOK
8,0 10 MNOK
P/B Egenkapital: 1,8 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet87 vekt 30 %
Soliditet59 vekt 25 %
Likviditet56 vekt 15 %
Vekst63 vekt 15 %
Konsistens81 vekt 15 %

Varighet: 63 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Evensen AS?

Driftsmarginen var 15,3 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,2 %.

Hvor solid er Evensen AS?

Egenkapitalandelen var 49,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Evensen AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,98 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Evensen AS i Handel?

Evensen AS er nr. 3 032 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 522 av 11 065. Omsetningen endret seg 8,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
930193135
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.630)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. juni 2026
Stiftet
13. oktober 2022 4 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Trykkeriveien 8, 1653 SELLEBAKK (FREDRIKSTAD)
Kommune
Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks567173
Rang8 6753 0322 308
Driftsmargin19,3 %15,3 %10,5 %
Totalrentabilitet31,4 %32,2 %22,0 %
Egenkapitalandel24,1 %49,5 %59,7 %
Likviditetsgrad 11,321,982,41
Omsetningsvekst–8,8 %14,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,0 MNOK7,6 MNOK8,6 MNOK
Driftsresultat1,3 MNOK1,2 MNOK0,9 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,9 MNOK0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,4 MNOK3,6 MNOK4,1 MNOK
Omløpsmidler4,4 MNOK3,6 MNOK4,0 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK1,8 MNOK2,5 MNOK
Opptjent egenkapital1,0 MNOK1,8 MNOK2,4 MNOK
Sum gjeld3,3 MNOK1,8 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld3,3 MNOK1,8 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5643971.