ELEKTRO - Team AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 670 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 525 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
ELEKTRO - Team AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,0 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel −70,4 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 0,0 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,1 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | −70,4 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 10,4 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,64 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør ELEKTRO - Team AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- ELEKTRO - Team AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
ELEKTRO - Team AS har score 26 for 2024, rang 16 525 av 19 404 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 62 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,69 mot median 1,49. Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,4 % mot median 4,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −70,4 % mot median 34,8 %. Konsistens: persentil 12 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −70,4 % (median 34,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,0 % (median 4,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
ELEKTRO - Team AS hadde en driftsmargin på 0,0 % og en egenkapitalandel på −70,4 % i 2024, og er nr. 16 525 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −33,3 % til 0,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −70,4 % (median 34,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,0 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er ELEKTRO - Team AS?
Driftsmarginen var 0,0 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,1 %.
Hvor solid er ELEKTRO - Team AS?
Egenkapitalandelen var −70,4 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i ELEKTRO - Team AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,69 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står ELEKTRO - Team AS i Bygg og anlegg?
ELEKTRO - Team AS er nr. 16 525 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 670 av 5 345. Omsetningen endret seg 10,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929791703
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 18. mars 1981 45 år i drift
- Aksjekapital
- 3,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Sinsenveien 38, 0585 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.elektro-team.as
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 15 | 26 | |
| Rang | 206 | 16 581 | 16 525 | |
| Driftsmargin | 9,3 % | −33,3 % | 0,0 % | |
| Totalrentabilitet | 10,1 % | −53,2 % | 1,1 % | |
| Egenkapitalandel | −22,7 % | −96,7 % | −70,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,36 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,0 % | 10,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,9 MNOK | 9,3 MNOK | 10,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | −3,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | −3,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | −3,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,0 MNOK | 5,8 MNOK | 7,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,6 MNOK | 5,6 MNOK | 7,5 MNOK |
| Egenkapital | −2,3 MNOK | −5,6 MNOK | −5,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −5,4 MNOK | −8,7 MNOK | −8,5 MNOK |
| Sum gjeld | 12,3 MNOK | 11,4 MNOK | 13,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,6 MNOK | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6225297.
Videre
Lignende selskaper
- Venåsen Rørservice AS indeks 26, nr. 16 517 · sammenlign
- Lindkjenn AS indeks 26, nr. 16 523 · sammenlign
- Litnor Bygg AS indeks 26, nr. 16 526 · sammenlign
- Sandbæk Maskin AS indeks 26, nr. 16 531 · sammenlign
- Malerfirma Lasse Gundal AS indeks 26, nr. 16 538 · sammenlign