K2 Bil AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 405 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 280 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
K2 Bil AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 7,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 12,59 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 167,3 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør K2 Bil AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- K2 Bil AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
K2 Bil AS har score 41 for 2025, rang 15 280 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 167,3 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,4 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,08 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,4 % (median 33,5 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 167,3 % (median 4,0 %); likviditetsgrad 1 1,08 (median 1,74).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
K2 Bil AS hadde en driftsmargin på 0,3 % og en egenkapitalandel på 7,4 % i 2025, og er nr. 15 280 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 167 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,4 % (median 33,5 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 167,3 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 1,08 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er K2 Bil AS?
Driftsmarginen var 0,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er K2 Bil AS?
Egenkapitalandelen var 7,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 12,59 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i K2 Bil AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,08 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står K2 Bil AS i Handel?
K2 Bil AS er nr. 15 280 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 405 av 11 287. Omsetningen endret seg 167,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929780264
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. juli 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Industrivegen 37, 2072 DAL (EIDSVOLL)
- Kommune
- Eidsvoll rang 12–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 22 | 41 | |
| Rang | 14 923 | 19 814 | 15 280 | |
| Driftsmargin | 3,3 % | −1,4 % | 0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 10,1 % | −3,4 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 6,0 % | 7,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,06 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | −31,9 % | 167,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 3,2 MNOK | 8,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6369229.
Videre
Lignende selskaper
- No19 Home AS indeks 41, nr. 15 273 · sammenlign
- Lille Valkyrien og Meg AS indeks 41, nr. 15 274 · sammenlign
- Metro Helsoteket AS indeks 41, nr. 15 277 · sammenlign
- Drammen Dykkersenter AS indeks 41, nr. 15 279 · sammenlign
- Iceberg AS indeks 41, nr. 15 281 · sammenlign