Urmaker Bjerke AS
Score · regnskapsår 2023
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 47 av 464 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 393 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Urmaker Bjerke AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 464 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,9 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 39,8 % (median 28,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 520 MNOK | 1 083 MNOK |
| Driftsmargin | 8,9 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 21,2 % | 10,3 % |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,51 | 2,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,28 |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 4,26 MNOK | 11,23 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Urmaker Bjerke AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (464 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Urmaker Bjerke AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Urmaker Bjerke AS hadde en driftsmargin på 8,9 % og en egenkapitalandel på 39,8 % i 2023, og er nr. 2 393 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 90 MNOK og 436 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 370 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 436 MNOK |
| P/B | 1,0 | 90 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 84 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Urmaker Bjerke AS?
Driftsmarginen var 8,9 % i 2023, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,2 %.
Hvor solid er Urmaker Bjerke AS?
Egenkapitalandelen var 39,8 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 1,51 (median 2,46).
Hvordan er likviditeten i Urmaker Bjerke AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,48 i 2023 (median 1,28).
Hvordan står Urmaker Bjerke AS i Handel?
Urmaker Bjerke AS er nr. 2 393 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 47 av 464.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929740114
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.770)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 122 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. juni 1980 46 år i drift
- Aksjekapital
- 1,58 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Slottsgate 25, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300UY1TXN5QQMAL65 fornyes 25. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 56 | 60 | |
| Rang | 2 393 | 8 695 | 7 033 | |
| Driftsmargin | 8,9 % | 6,4 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | 21,2 % | 11,7 % | 13,3 % | |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 29,0 % | 31,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,04 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % | 23,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 520,1 MNOK | 602,8 MNOK | 743,2 MNOK |
| Driftsresultat | 46,2 MNOK | 38,4 MNOK | 47,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 47,6 MNOK | 39,1 MNOK | 45,5 MNOK |
| Årsresultat | 37,0 MNOK | 30,5 MNOK | 35,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 1,3 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 226,9 MNOK | 346,9 MNOK | 369,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 202,9 MNOK | 212,1 MNOK | 252,0 MNOK |
| Egenkapital | 90,3 MNOK | 100,8 MNOK | 116,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 88,7 MNOK | 99,2 MNOK | 114,6 MNOK |
| Sum gjeld | 136,7 MNOK | 246,2 MNOK | 253,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 136,7 MNOK | 204,0 MNOK | 216,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5016499.
Videre
Lignende selskaper
- Novartis Norge AS indeks 78, nr. 2 341 · sammenlign
- Coast Tromsø AS indeks 78, nr. 2 350 · sammenlign
- Fjordland AS indeks 78, nr. 2 369 · sammenlign
- GC Rieber Minerals AS indeks 78, nr. 2 383 · sammenlign
- Itab Norge AS indeks 77, nr. 2 439 · sammenlign