DD Auto AS
Score · regnskapsår 2024
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 9 691 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 877 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
DD Auto AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −4,6 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 4,7 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −4,6 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −5,1 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | −48,6 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 42,82 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 7,0 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør DD Auto AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- DD Auto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
DD Auto AS hadde en driftsmargin på −4,6 % og en egenkapitalandel på 4,7 % i 2024, og er nr. 19 877 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 48,0 % til 4,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,7 % (median 34,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,76).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,1 % (median 1,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,6 % (median 2,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Balansen går ikke opp (eiendeler ≠ egenkapital + gjeld)
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 12 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DD Auto AS?
Driftsmarginen var −4,6 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −48,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er DD Auto AS?
Egenkapitalandelen var 4,7 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 42,82 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i DD Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,95 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står DD Auto AS i Handel?
DD Auto AS er nr. 19 877 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 691 av 11 065. Omsetningen endret seg 7,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929634594
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenkrantzgata 89, 3018 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. august 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Dardan Avdyli
- Styrets leder
- Dardan Avdyli
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 22 | 42 | |
| Rang | 7 684 | 19 877 | 15 092 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | −4,6 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 72,7 % | −48,6 % | 77,0 % | |
| Egenkapitalandel | 48,0 % | 4,7 % | −113,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,92 | 0,95 | 0,61 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,0 % | 268,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 5,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5493171.
Videre
Lignende selskaper
- Jordelit AS indeks 22, nr. 19 872 · sammenlign
- Vennesla Mote AS indeks 22, nr. 19 873 · sammenlign
- Vest Gulv AS indeks 22, nr. 19 874 · sammenlign
- Tega Group AS indeks 22, nr. 19 876 · sammenlign
- Sansehjørnet AS indeks 22, nr. 19 878 · sammenlign