Tomas Langvik AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 776 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 852 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tomas Langvik AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,88 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 30,2 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Tomas Langvik AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tomas Langvik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tomas Langvik AS har score 49 for 2025, rang 10 852 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 30,2 % mot median 6,1 %. Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 36 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 25,8 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,6 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tomas Langvik AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2025, og er nr. 10 852 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 8,3 % til 0,6 % og omsetningen økte med 30 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 47 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tomas Langvik AS?
Driftsmarginen var 0,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,6 %.
Hvor solid er Tomas Langvik AS?
Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,88 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Tomas Langvik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Tomas Langvik AS i Bygg og anlegg?
Tomas Langvik AS er nr. 10 852 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 776 av 12 873. Omsetningen endret seg 30,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929471520
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. mai 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Åserødveien 116, 1747 SKJEBERG (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. juli 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 57 | 49 | |
| Rang | 15 698 | 7 135 | 10 852 | |
| Driftsmargin | 0,1 % | 8,3 % | 0,6 % | |
| Totalrentabilitet | 0,7 % | 36,5 % | 3,6 % | |
| Egenkapitalandel | 0,9 % | 28,6 % | 25,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,37 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,6 % | 30,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK | 5,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6846030.
Videre
Lignende selskaper
- Alpakka Bygg AS indeks 49, nr. 10 849 · sammenlign
- Svein Klungtveit AS indeks 49, nr. 10 850 · sammenlign
- Ventilasjon AS indeks 49, nr. 10 851 · sammenlign
- Jora Maskin AS indeks 49, nr. 10 853 · sammenlign
- Cav AS indeks 49, nr. 10 856 · sammenlign