ME & MY Cousin Gulskogen AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 758 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 536 av 22 940 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
ME & MY Cousin Gulskogen AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,8 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 72,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −7,8 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −7,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −13,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 72,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,62 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −12,1 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,88 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør ME & MY Cousin Gulskogen AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- ME & MY Cousin Gulskogen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
ME & MY Cousin Gulskogen AS har score 43 for 2025, rang 14 536 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 72,4 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,62 mot median 1,73.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,8 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −12,1 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,8 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −7,8 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
ME & MY Cousin Gulskogen AS hadde en driftsmargin på −7,8 % og en egenkapitalandel på 72,4 % i 2025, og er nr. 14 536 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 4,5 % til −7,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | 3 MNOK |
| P/B | 2,2 | 9 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,8 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,8 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 12 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er ME & MY Cousin Gulskogen AS?
Driftsmarginen var −7,8 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −13,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er ME & MY Cousin Gulskogen AS?
Egenkapitalandelen var 72,4 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i ME & MY Cousin Gulskogen AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,62 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står ME & MY Cousin Gulskogen AS i Handel?
ME & MY Cousin Gulskogen AS er nr. 14 536 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 758 av 7 416. Omsetningen endret seg −12,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929294491
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. april 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Guldlisten 35, 3048 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 55,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: M&A Invest AS (55 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren M&A Invest AS (eier 55 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- M&A Invest AS · 55,0 %
- Follestad Trend AS · 45,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 61 | 43 | |
| Rang | 6 954 | 6 565 | 14 536 | |
| Driftsmargin | 4,7 % | 4,5 % | −7,8 % | |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 7,6 % | −13,6 % | |
| Egenkapitalandel | 65,4 % | 68,5 % | 72,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,85 | 3,11 | 3,62 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,1 % | −12,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,1 MNOK | 22,9 MNOK | 20,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | −1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | −1,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | −1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,0 MNOK | 14,6 MNOK | 11,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,8 MNOK | 14,3 MNOK | 11,2 MNOK |
| Egenkapital | 9,2 MNOK | 10,0 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK | −0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 4,9 MNOK | 4,6 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,9 MNOK | 4,6 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6966734.
Videre
Lignende selskaper
- Desiro Eiendom AS indeks 43, nr. 14 533 · sammenlign
- Myre Lavpris AS indeks 43, nr. 14 534 · sammenlign
- Liroma AS indeks 43, nr. 14 537 · sammenlign
- Gammadata Norge AS indeks 43, nr. 14 540 · sammenlign
- Cev Haukås AS indeks 43, nr. 14 542 · sammenlign