Strandco AS

Org.nr. 929223233 · Vestby · Stiftet 1980

Score · regnskapsår 2023

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 921 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 858 av 21 088 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 10 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Strandco AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −33,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 57,8 % (median 35,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −33,1 % 2,6 % 3 %
Resultatmargin −35,5 % 2,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,4 % 5,7 % 18 %
Egenkapitalandel 57,8 % 35,5 % 71 %
Gjeldsgrad 0,73 1,26 66 %
Likviditetsgrad 1 2,32 1,79 63 %
Omsetningsvekst – 6,7 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Strandco AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Strandco AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Strandco AS hadde en driftsmargin på −33,1 % og en egenkapitalandel på 57,8 % i 2023, og er nr. 11 858 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 5,3 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −35,5 % (median 2,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −33,1 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet10 vekt 30 %
Soliditet69 vekt 25 %
Likviditet63 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens61 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Strandco AS?

Driftsmarginen var −33,1 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Strandco AS?

Egenkapitalandelen var 57,8 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,73 (median 1,26).

Hvordan er likviditeten i Strandco AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,32 i 2023 (median 1,79).

Hvordan står Strandco AS i Handel?

Strandco AS er nr. 11 858 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 921 av 10 548.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
929223233
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. oktober 1980 46 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Verpetveien 19, 1543 VESTBY
Kommune
Vestby rang 4 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Morten Strand
Styrets leder
Christine Eline Strand
Styremedlem
Karsten Strand
Styremedlem
Morten Strand
Revisor
Alpha Revisjon AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks463637
Rang11 85816 42116 784
Driftsmargin−33,1 %−33,4 %−26,6 %
Totalrentabilitet−12,4 %−10,9 %−8,4 %
Egenkapitalandel57,8 %54,2 %53,0 %
Likviditetsgrad 12,322,132,05
Omsetningsvekst–−11,2 %−9,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,7 MNOK3,3 MNOK2,9 MNOK
Driftsresultat−1,2 MNOK−1,1 MNOK−0,8 MNOK
Resultat før skatt−1,3 MNOK−1,2 MNOK−0,9 MNOK
Årsresultat−1,0 MNOK−1,0 MNOK−0,7 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler9,1 MNOK9,5 MNOK8,7 MNOK
Omløpsmidler9,0 MNOK9,2 MNOK8,4 MNOK
Egenkapital5,3 MNOK5,1 MNOK4,6 MNOK
Opptjent egenkapital3,2 MNOK2,2 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld3,9 MNOK4,3 MNOK4,1 MNOK
Kortsiktig gjeld3,9 MNOK4,3 MNOK4,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5120063.

Lignende selskaper