Macky's Bakeri AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 471 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 943 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Macky's Bakeri AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 59,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 27,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 16,8 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,57 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Macky's Bakeri AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Macky's Bakeri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Macky's Bakeri AS har score 71 for 2025, rang 2 943 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 80 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 73 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,7 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Macky's Bakeri AS hadde en driftsmargin på 4,7 % og en egenkapitalandel på 59,4 % i 2025, og er nr. 2 943 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 40,9 % til 59,4 % og omsetningen økte med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Macky's Bakeri AS?
Driftsmarginen var 4,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,9 %.
Hvor solid er Macky's Bakeri AS?
Egenkapitalandelen var 59,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,68 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Macky's Bakeri AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,05 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Macky's Bakeri AS i Handel?
Macky's Bakeri AS er nr. 2 943 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 471 av 11 287. Omsetningen endret seg 16,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 929005058
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.240)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 17 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 14. mars 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Grini Næringspark 5, 1361 ØSTERÅS (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 61 | 71 | |
| Rang | 9 458 | 6 426 | 2 943 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 5,7 % | 4,7 % | |
| Totalrentabilitet | 17,8 % | 30,3 % | 27,9 % | |
| Egenkapitalandel | 45,2 % | 40,9 % | 59,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,38 | 2,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,1 % | 16,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,8 MNOK | 8,3 MNOK | 9,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6356333.
Videre
Lignende selskaper
- Norimport Trading AS indeks 71, nr. 2 934 · sammenlign
- Høglunds Handel og Eiendom AS indeks 71, nr. 2 939 · sammenlign
- Åmot Bilsenter AS indeks 71, nr. 2 940 · sammenlign
- Moas Agenturer AS indeks 71, nr. 2 941 · sammenlign
- Keys AS indeks 71, nr. 2 945 · sammenlign