ID Rør AS
Score · regnskapsår 2025
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 275 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 553 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
ID Rør AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 12,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −2,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −3,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −9,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 12,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,82 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 22,3 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør ID Rør AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- ID Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
ID Rør AS har score 31 for 2025, rang 16 553 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 67 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 22,3 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 21 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,8 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,3 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,1 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −2,3 % (median 3,5 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 22,3 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
ID Rør AS hadde en driftsmargin på −2,3 % og en egenkapitalandel på 12,8 % i 2025, og er nr. 16 553 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 31,4 % til 12,8 % og omsetningen økte med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,1 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,3 % (median 3,5 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 22,3 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,00 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er ID Rør AS?
Driftsmarginen var −2,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er ID Rør AS?
Egenkapitalandelen var 12,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 6,82 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i ID Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,00 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står ID Rør AS i Bygg og anlegg?
ID Rør AS er nr. 16 553 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 275 av 12 872. Omsetningen endret seg 22,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928806782
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tvetenveien 239, 0675 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. februar 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Ibrahim Bakalic
- Styremedlem
- Dragisa Topalovic
- Regnskapsfører
- Proxy AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 42 | 31 | |
| Rang | 6 187 | 12 718 | 16 553 | |
| Driftsmargin | 13,0 % | −1,7 % | −2,3 % | |
| Totalrentabilitet | 32,5 % | −7,1 % | −9,5 % | |
| Egenkapitalandel | 34,6 % | 31,4 % | 12,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,30 | 1,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,3 % | 22,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6869432.
Videre
Lignende selskaper
- K3 FLIS & Våtrom AS indeks 31, nr. 16 554 · sammenlign
- Fjellteam AS indeks 31, nr. 16 556 · sammenlign
- Ea-Bygg AS indeks 31, nr. 16 557 · sammenlign
- 2 Malere AS indeks 31, nr. 16 558 · sammenlign
- VIKEN BYGG & Takst AS indeks 31, nr. 16 559 · sammenlign