Finnemo Rør AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 340 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 031 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Finnemo Rør AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 76,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 19,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 76,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,28 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −14,0 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Finnemo Rør AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Finnemo Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Finnemo Rør AS har score 73 for 2025, rang 2 031 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,28 mot median 1,41. Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 76,2 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −14,0 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Finnemo Rør AS hadde en driftsmargin på 6,0 % og en egenkapitalandel på 76,2 % i 2025, og er nr. 2 031 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 44,5 % til 76,2 % og omsetningen falt med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 86 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Finnemo Rør AS?
Driftsmarginen var 6,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,5 %.
Hvor solid er Finnemo Rør AS?
Egenkapitalandelen var 76,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,31 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Finnemo Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,28 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Finnemo Rør AS i Bygg og anlegg?
Finnemo Rør AS er nr. 2 031 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 340 av 12 872. Omsetningen endret seg −14,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928754464
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Finnemovegen 194, 7970 KOLVEREID (NÆRØYSUND)
- Kommune
- Nærøysund rang 2–7 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. februar 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kristoffer Brun
- Styrets leder
- Kristoffer Brun
- Regnskapsfører
- Regnskapskontoret Rebus AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 59 | 73 | |
| Rang | 8 233 | 6 425 | 2 031 | |
| Driftsmargin | 0,6 % | 4,6 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 2,3 % | 13,8 % | 19,5 % | |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 44,5 % | 76,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,68 | 2,24 | 6,28 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,3 % | −14,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 4,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6950772.
Videre
Lignende selskaper
- BD Tak AS indeks 73, nr. 2 027 · sammenlign
- Skyer Maskin AS indeks 73, nr. 2 028 · sammenlign
- Dalekaren AS indeks 73, nr. 2 029 · sammenlign
- Anleggsteknikk Alta AS indeks 73, nr. 2 030 · sammenlign
- Frosta Utbygging AS indeks 73, nr. 2 032 · sammenlign