Monil AS
Score · regnskapsår 2024
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 794 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 855 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Monil AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −382,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 19,0 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −382,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −383,8 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −202,2 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 19,0 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,28 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 24,5 % | 3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,23 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Monil AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Monil AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Monil AS hadde en driftsmargin på −382,7 % og en egenkapitalandel på 19,0 % i 2024, og er nr. 17 855 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −131,5 % til −382,7 % og egenkapitalandelen falt fra 45,7 % til 19,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −383,8 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −382,7 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 6 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Monil AS?
Driftsmarginen var −382,7 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −202,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Monil AS?
Egenkapitalandelen var 19,0 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 4,28 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Monil AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,64 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Monil AS i Handel?
Monil AS er nr. 17 855 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 794 av 7 161. Omsetningen endret seg 24,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928704823
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 53 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 4,58 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandveien 55, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 31 | 53 | |
| Rang | 16 458 | 17 855 | 10 141 | |
| Driftsmargin | −131,5 % | −382,7 % | −67,9 % | |
| Totalrentabilitet | −122,7 % | −202,2 % | −44,3 % | |
| Egenkapitalandel | 45,7 % | 19,0 % | 56,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 2,64 | 4,10 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,5 % | 455,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,6 MNOK | 12,0 MNOK | 66,5 MNOK |
| Driftsresultat | −12,6 MNOK | −45,8 MNOK | −45,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −12,7 MNOK | −45,9 MNOK | −46,3 MNOK |
| Årsresultat | −12,7 MNOK | −45,9 MNOK | −46,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,3 MNOK | 22,6 MNOK | 99,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,9 MNOK | 21,9 MNOK | 96,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,7 MNOK | 4,3 MNOK | 56,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,6 MNOK | 18,3 MNOK | 43,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,6 MNOK | 8,3 MNOK | 23,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6148651.
Videre
Lignende selskaper
- Isolasjon og Byggevarer AS indeks 31, nr. 17 848 · sammenlign
- Tjøme Kolonial AS indeks 31, nr. 17 849 · sammenlign
- Tyssedal Nærbutikk AS indeks 31, nr. 17 852 · sammenlign
- Dekk Partner AS indeks 31, nr. 17 853 · sammenlign
- Nemo AS indeks 31, nr. 17 862 · sammenlign