Voss Investco AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 3,0 % |
| Resultatmargin | – | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 33,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,52 |
| Likviditetsgrad 1 | 15,71 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Voss Investco AS hadde en egenkapitalandel på 100,0 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 665 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | 2 665 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 31 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 14 % for størrelse (småbedriftspremie 1 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 829 381,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Voss Investco AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Voss Investco AS?
Egenkapitalandelen var 100,0 % i 2025 (median 33,6 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,52).
Hvordan er likviditeten i Voss Investco AS?
Likviditetsgrad 1 var 15,71 i 2025 (median 1,64).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928434885
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. desember 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 2,15 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o FSN Capital Partners AS, Ruseløkkveien 30, 0251 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 62,0 %
- Fordeling
- selskaper 62 % · privatpersoner 38 % · utenlandske 38 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Gondol Holding AS (62 %)
Øverste eier: Fsn Capital GP VI LIMITED
Eieren: flertallseieren Gondol Holding AS (eier 62 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Gondol Holding AS · 62,0 %
- 1 privatpersoner · 38,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Voss Holdco AS (23 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 0,6 % | 1,2 % | 0,0 % | |
| Egenkapitalandel | 89,3 % | 99,9 % | 100,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,91 | 15,71 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | −1,5 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | −512,5 MNOK | −422,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | −512,5 MNOK | −422,9 MNOK |
| Finanskostnader | 14,9 MNOK | 537,8 MNOK | 422,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 360,3 MNOK | 2 174,6 MNOK | 1 750,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 2,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 2 106,6 MNOK | 2 173,4 MNOK | 1 750,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −513,1 MNOK | −936,0 MNOK |
| Sum gjeld | 253,6 MNOK | 1,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7093295.