AS MYRE BILSERVICE
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 266 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 924 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
AS MYRE BILSERVICE ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,8 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 59,3 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 9,4 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,55 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −2,6 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør AS MYRE BILSERVICE det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- AS MYRE BILSERVICE
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
AS MYRE BILSERVICE har score 60 for 2025, rang 6 924 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,55 mot median 1,73. Soliditet: persentil 75 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,3 % mot median 36,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,6 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
AS MYRE BILSERVICE hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 59,3 % i 2025, og er nr. 6 924 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −0,3 % til 4,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er AS MYRE BILSERVICE?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,4 %.
Hvor solid er AS MYRE BILSERVICE?
Egenkapitalandelen var 59,3 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i AS MYRE BILSERVICE?
Likviditetsgrad 1 var 3,55 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står AS MYRE BILSERVICE i Handel?
AS MYRE BILSERVICE er nr. 6 924 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 266 av 7 414. Omsetningen endret seg −2,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 928153894
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 27 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 3. april 1975 51 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 8430 MYRE (ØKSNES)
- Kommune
- Øksnes rang 16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 47 | 60 | |
| Rang | 6 529 | 12 515 | 6 924 | |
| Driftsmargin | 3,6 % | −0,3 % | 4,8 % | |
| Totalrentabilitet | 7,3 % | −0,7 % | 9,4 % | |
| Egenkapitalandel | 48,9 % | 52,5 % | 59,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,86 | 3,11 | 3,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,9 % | −2,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,9 MNOK | 10,9 MNOK | 10,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 5,4 MNOK | 5,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,2 MNOK | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 2,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,8 MNOK | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6809884.
Videre
Lignende selskaper
- Arti Læll M AS indeks 60, nr. 6 915 · sammenlign
- Jens Gundersen A/S indeks 60, nr. 6 925 · sammenlign
- Foto-Jørgen AS indeks 60, nr. 6 927 · sammenlign
- Meko Services AS indeks 60, nr. 6 930 · sammenlign
- P Blakstad AS indeks 60, nr. 6 932 · sammenlign