Miljøsanering Nord AS

Org.nr. 928084825 · Alta · Stiftet 2021 · 44 ansatte

Score · regnskapsår 2025

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 491 av 1 767 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 386 av 20 337 · Bygg og anlegg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Miljøsanering Nord AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 766 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,0 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 10,3 % (median 30,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter171 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 2,0 % 4,6 % 31 %
Resultatmargin 0,7 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 4,1 % 11,5 % 26 %
Egenkapitalandel 10,3 % 30,5 % 10 %
Gjeldsgrad 8,69 2,23 8 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,38 25 %
Omsetningsvekst 12,1 % 6,8 % 59 %
Omsetning per ansatt3,89 MNOK2,53 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Miljøsanering Nord AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 767 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Miljøsanering Nord AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Miljøsanering Nord AS har score 31 for 2025, rang 16 386 av 20 337 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 59 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,1 % mot median 6,8 %.

Svakest: Soliditet: persentil 9 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 10,3 % mot median 30,5 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,38.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Miljøsanering Nord AS hadde en driftsmargin på 2,0 % og en egenkapitalandel på 10,3 % i 2025, og er nr. 16 386 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 9 MNOK og 33 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,9 MNOK 10,0 9 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,5 MNOK
minus netto gjeld −5,5 MNOK
8,0 33 MNOK
P/B Egenkapital: 9,2 MNOK 1,0 9 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet28 vekt 30 %
Soliditet9 vekt 25 %
Likviditet25 vekt 15 %
Vekst59 vekt 15 %
Konsistens54 vekt 15 %

Varighet: 33 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Miljøsanering Nord AS?

Driftsmarginen var 2,0 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,1 %.

Hvor solid er Miljøsanering Nord AS?

Egenkapitalandelen var 10,3 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 8,69 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Miljøsanering Nord AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,38).

Hvordan står Miljøsanering Nord AS i Bygg og anlegg?

Miljøsanering Nord AS er nr. 16 386 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 491 av 1 767. Omsetningen endret seg 12,1 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
4. desember 2023 Karasjok Kommune Prosjekt 6064_Riving skolebygg i Karasjok 9,0 MNOK 45000000
23. august 2023 Statens vegvesen Finneidstraumen bru Rivning av gammel bru 4,5 MNOK 45000000
9. mars 2023 Bardu kommune Riving av trygdeboliger - Bardu kommune 0,4 MNOK 45000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
928084825
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.110)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
44 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
20. oktober 2021 5 år i drift
Aksjekapital
2,00 MNOK
Forretningsadresse
Storengveien 21, 9515 ALTA
Kommune
Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
33 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks323531
Rang13 85814 76016 386
Driftsmargin1,9 %2,5 %2,0 %
Totalrentabilitet5,0 %4,4 %4,1 %
Egenkapitalandel15,3 %9,3 %10,3 %
Likviditetsgrad 11,651,321,16
Omsetningsvekst–43,9 %12,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter106,1 MNOK152,7 MNOK171,1 MNOK
Driftsresultat2,0 MNOK3,8 MNOK3,5 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK2,7 MNOK1,2 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,6 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK2,1 MNOK0,9 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK1,3 MNOK2,5 MNOK
Sum eiendeler40,7 MNOK89,3 MNOK89,5 MNOK
Omløpsmidler26,5 MNOK47,5 MNOK45,4 MNOK
Egenkapital6,3 MNOK8,3 MNOK9,2 MNOK
Opptjent egenkapital4,3 MNOK6,3 MNOK7,2 MNOK
Sum gjeld34,5 MNOK81,0 MNOK80,2 MNOK
Kortsiktig gjeld16,0 MNOK35,8 MNOK39,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7233340.