Vette AS
Score · regnskapsår 2023
37av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 802 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 730 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Vette AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 20,2 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel −5,4 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 20,2 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 19,4 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 93,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −5,4 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,32 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,82 MNOK | 0,82 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 37 gjør Vette AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Vette AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Vette AS hadde en driftsmargin på 20,2 % og en egenkapitalandel på −5,4 % i 2023, og er nr. 12 730 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −5,4 % (median 34,0 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,32 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vette AS?
Driftsmarginen var 20,2 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 93,7 %.
Hvor solid er Vette AS?
Egenkapitalandelen var −5,4 % i 2023 (median 34,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Vette AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,32 i 2023 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Vette AS i Bygg og anlegg?
Vette AS er nr. 12 730 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 802 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 927061686
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. februar 2024
- Stiftet
- 1. februar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Gunnaråsen 7, 3475 SÆTRE (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. mai 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 14 | 44 | |
| Rang | 12 730 | 18 446 | 12 560 | |
| Driftsmargin | 20,2 % | −3,1 % | 9,6 % | |
| Totalrentabilitet | 93,7 % | −19,2 % | 47,7 % | |
| Egenkapitalandel | −5,4 % | −31,3 % | 5,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,32 | 0,14 | 0,58 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,7 % | 6,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,7 MNOK | 5,3 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5124363.
Videre
Lignende selskaper
- Brødrene Kiil AS indeks 37, nr. 12 724 · sammenlign
- Hallinggruppen AS indeks 37, nr. 12 727 · sammenlign
- Prosjekt 24 AS indeks 37, nr. 12 733 · sammenlign
- Agder Totalbygg AS indeks 37, nr. 12 735 · sammenlign
- Sør Multiservice AS indeks 37, nr. 12 736 · sammenlign