Infra Group AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 774 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 939 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Infra Group AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 82,5 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 153 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −6,5 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 82,5 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,02 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 46,3 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 4,94 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Infra Group AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Infra Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Infra Group AS har score 53 for 2025, rang 8 939 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 82,5 % mot median 30,5 %. Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 46,3 % mot median 6,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,02 mot median 1,38. Konsistens: persentil 21 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 43,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,38).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −6,5 % (median 4,5 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 46,3 % (median 6,8 %); likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,38).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Infra Group AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 82,5 % i 2025, og er nr. 8 939 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −12,3 % til 6,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 82 MNOK og 1 987 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 82 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 987 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 43,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,38).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,5 % (median 4,5 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 46,3 % (median 6,8 %); Likviditetsgrad 1 0,02 (median 1,38).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Infra Group AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Infra Group AS?
Egenkapitalandelen var 82,5 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Infra Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,02 i 2025 (median 1,38). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Infra Group AS i Bygg og anlegg?
Infra Group AS er nr. 8 939 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 774 av 1 763. Omsetningen endret seg 46,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926765884
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 31 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. februar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 30,55 MNOK
- Forretningsadresse
- Billingstadsletta 83, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Anders Høiback
- Styrets leder
- Lars Hæhre
- Styremedlem
- Jonas Gunstad
- Revisor
- ERNST & Young AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 45 | 53 | |
| Rang | 8 679 | 11 549 | 8 939 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | −12,3 % | 6,4 % | |
| Totalrentabilitet | 7,1 % | 7,0 % | 0,4 % | |
| Egenkapitalandel | 82,4 % | 80,7 % | 82,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,43 | 0,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,2 % | 46,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 90,0 MNOK | 104,6 MNOK | 153,1 MNOK |
| Driftsresultat | 3,7 MNOK | −12,9 MNOK | 9,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 156,7 MNOK | 152,3 MNOK | −9,9 MNOK |
| Årsresultat | 159,3 MNOK | 159,4 MNOK | −7,7 MNOK |
| Finanskostnader | 16,5 MNOK | 21,4 MNOK | 20,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 446,6 MNOK | 2 473,0 MNOK | 2 408,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 188,0 MNOK | 207,1 MNOK | 9,7 MNOK |
| Egenkapital | 2 014,8 MNOK | 1 994,8 MNOK | 1 987,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −30,1 MNOK | −37,8 MNOK |
| Sum gjeld | 431,7 MNOK | 478,2 MNOK | 421,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 431,7 MNOK | 478,2 MNOK | 421,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7023148.
Videre
Lignende selskaper
- Østfold Rør AS indeks 53, nr. 8 936 · sammenlign
- Linjepartner AS indeks 53, nr. 8 949 · sammenlign
- Hordaland Rørteknikk AS indeks 53, nr. 8 951 · sammenlign
- Olaf E Eriksen AS Entreprenørforretning indeks 53, nr. 8 952 · sammenlign
- C KRISTOFFERSEN & Sønn AS indeks 53, nr. 8 955 · sammenlign