Zareus Office Retail AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 055 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 529 av 22 940 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Zareus Office Retail AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,9 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −27,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | −27,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 49,0 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,43 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Zareus Office Retail AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Zareus Office Retail AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Zareus Office Retail AS har score 43 for 2025, rang 14 529 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 49,0 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 80 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,9 % mot median 2,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −27,4 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 9 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,60 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −27,4 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 49,0 % (median 4,0 %); likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Zareus Office Retail AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på −27,4 % i 2025, og er nr. 14 529 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −8,4 % til 9,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −27,4 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 49,0 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 9 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Zareus Office Retail AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,7 %.
Hvor solid er Zareus Office Retail AS?
Egenkapitalandelen var −27,4 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Zareus Office Retail AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,60 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Zareus Office Retail AS i Handel?
Zareus Office Retail AS er nr. 14 529 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 055 av 11 281. Omsetningen endret seg 49,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926439952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 8. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 5, 3520 JEVNAKER
- Kommune
- Jevnaker rang 14–33 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. januar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 45,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 34 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 5 | 18 | 43 | |
| Rang | 20 602 | 20 659 | 14 529 | |
| Driftsmargin | −21,7 % | −8,4 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | −44,7 % | −21,6 % | 26,7 % | |
| Egenkapitalandel | −38,4 % | −61,6 % | −27,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,48 | 0,41 | 0,60 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,2 % | 49,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6852298.
Videre
Lignende selskaper
- Blomsterdekor Bergen AS indeks 43, nr. 14 527 · sammenlign
- Nye Røffe AS indeks 43, nr. 14 528 · sammenlign
- Level UP With Heia Beauty AS indeks 43, nr. 14 532 · sammenlign
- Rennebu Nedre Handel AS indeks 43, nr. 14 535 · sammenlign
- Back Country Mc AS indeks 43, nr. 14 538 · sammenlign