Oddeskogen AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 850 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 017 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Oddeskogen AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 41,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 23,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 68 321,3 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Oddeskogen AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Oddeskogen AS har score 61 for 2025, rang 6 017 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 100 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 68 321,3 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,1 % mot median 3,5 %.
Svakest: Konsistens: persentil 28 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Oddeskogen AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 41,2 % i 2025, og er nr. 6 017 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 68 321 % og driftsmarginen steg fra −886,4 % til 3,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 100 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Oddeskogen AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,3 %.
Hvor solid er Oddeskogen AS?
Egenkapitalandelen var 41,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,43 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Oddeskogen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,68 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Oddeskogen AS i Bygg og anlegg?
Oddeskogen AS er nr. 6 017 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 850 av 12 873. Omsetningen endret seg 68 321,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926152084
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. oktober 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Infanterivegen 37, 4735 EVJE (EVJE OG HORNNES)
- Kommune
- Evje og Hornnes rang 10–32 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. oktober 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 61 | |
| Rang | – | – | 6 017 | |
| Driftsmargin | −37,0 % | −886,4 % | 3,1 % | |
| Totalrentabilitet | −9,6 % | −1,0 % | 23,3 % | |
| Egenkapitalandel | 53,5 % | 3,0 % | 41,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,08 | 1,03 | 1,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −95,2 % | 68 321,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 6,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 6,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 6,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 6,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 6,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6688686.
Videre
Lignende selskaper
- Sandal Elektro AS indeks 61, nr. 6 014 · sammenlign
- WESTBYS LÅS & Innbruddssikring AS indeks 61, nr. 6 015 · sammenlign
- Blix Trefiberisolering AS indeks 61, nr. 6 020 · sammenlign
- P.Vasshaug Bygg AS indeks 61, nr. 6 022 · sammenlign
- Byggmester Harald Aasbø AS indeks 61, nr. 6 023 · sammenlign