Stormfull Eiendom AS
Score · regnskapsår 2024
91av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 38 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 61 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Stormfull Eiendom AS ligger 41 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 54,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 99,9 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 54,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 574,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 52,5 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1 088,00 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 87,3 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 91 gjør Stormfull Eiendom AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Stormfull Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Stormfull Eiendom AS hadde en driftsmargin på 54,8 % og en egenkapitalandel på 99,9 % i 2024, og er nr. 61 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 88,2 % til 54,8 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 35 MNOK og 434 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 434 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 35 MNOK |
| P/B | 1,0 | 85 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 54,8 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 99,9 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 1 088,00 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1 543,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 96 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 88 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stormfull Eiendom AS?
Driftsmarginen var 54,8 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 52,5 %.
Hvor solid er Stormfull Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 99,9 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Stormfull Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1 088,00 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Stormfull Eiendom AS i Bygg og anlegg?
Stormfull Eiendom AS er nr. 61 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 38 av 12 197. Omsetningen endret seg 87,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925841757
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. oktober 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,08 MNOK
- Forretningsadresse
- Sinsenveien 83, 0586 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700N7760N0L5UGA38 fornyes 4. juli 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Espen Storm Herseth
- Styremedlem
- Lise-Mari Storm Herseth
- Revisor
- Tell Norge AS
- Regnskapsfører
- Ecit Services AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 91 | 69 | |
| Rang | 864 | 61 | 3 054 | |
| Driftsmargin | 88,2 % | 54,8 % | 48,3 % | |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | 52,5 % | 3,8 % | |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 99,9 % | 96,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 209,60 | 1 088,00 | 21,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 87,3 % | −24,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 7,6 MNOK | 5,7 MNOK |
| Driftsresultat | 3,6 MNOK | 4,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 43,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 43,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Finanskostnader | 4,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,5 MNOK | 84,7 MNOK | 88,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 36,9 MNOK | 73,9 MNOK | 73,7 MNOK |
| Egenkapital | 44,3 MNOK | 84,6 MNOK | 84,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 17,1 MNOK | 57,4 MNOK | 57,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 3,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5950541.
Videre
Lignende selskaper
- Barakat Dykkertjenester AS indeks 91, nr. 57 · sammenlign
- 07365 Dokva AS indeks 91, nr. 59 · sammenlign
- Esp1 Elektro AS indeks 91, nr. 62 · sammenlign
- Hvac Innlandet AS indeks 91, nr. 63 · sammenlign
- Morten Engebretsen Holding AS indeks 91, nr. 66 · sammenlign