Stenseth Handel AS
Score · regnskapsår 2023
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 854 av 3 277 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 719 av 21 059 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Stenseth Handel AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 277 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,4 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 15,2 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 93 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 4,0 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 5,58 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,64 MNOK | 4,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Stenseth Handel AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 277 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Stenseth Handel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Stenseth Handel AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 15,2 % i 2023, og er nr. 17 719 av 21 059 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 4 MNOK |
| P/B | 2,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,4 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stenseth Handel AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,0 %.
Hvor solid er Stenseth Handel AS?
Egenkapitalandelen var 15,2 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 5,58 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Stenseth Handel AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Stenseth Handel AS i Handel?
Stenseth Handel AS er nr. 17 719 av 21 059 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 854 av 3 277.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925751855
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 23. september 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Rema 1000 Fuglset, Enenvegen 1A, 6416 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 31 | 31 | |
| Rang | 17 719 | 17 958 | 18 691 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | 0,3 % | 0,6 % | |
| Totalrentabilitet | 4,0 % | 3,2 % | 6,2 % | |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 17,1 % | 15,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,18 | 1,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 4,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 92,8 MNOK | 96,6 MNOK | 101,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,5 MNOK | 9,9 MNOK | 10,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,4 MNOK | 9,7 MNOK | 9,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,0 MNOK | 8,2 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,0 MNOK | 8,2 MNOK | 8,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 4679967.
Videre
Lignende selskaper
- Bilalliansen AS indeks 24, nr. 17 705 · sammenlign
- H. Johnsen AS indeks 24, nr. 17 706 · sammenlign
- Lundvall Dagligvare AS indeks 24, nr. 17 716 · sammenlign
- Alexander Adriaanse AS indeks 24, nr. 17 736 · sammenlign
- Gunnlaug Almås AS indeks 24, nr. 17 737 · sammenlign