Eba Framtid AS
Score · regnskapsår 2024
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 150 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 699 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Eba Framtid AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,0 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −7,0 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,0 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −2,9 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | −22,5 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | −7,0 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,88 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 2,7 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Eba Framtid AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Eba Framtid AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eba Framtid AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på −7,0 % i 2024, og er nr. 20 699 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 13,3 % til −7,0 % og driftsmarginen falt fra −0,8 % til −3,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −7,0 % (median 34,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,88 (median 1,76).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,9 % (median 1,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 16 | vekt 15 % |
| Vekst | 50 | vekt 15 % |
| Konsistens | 15 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eba Framtid AS?
Driftsmarginen var −3,0 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −22,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eba Framtid AS?
Egenkapitalandelen var −7,0 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Eba Framtid AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,88 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Eba Framtid AS i Handel?
Eba Framtid AS er nr. 20 699 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 150 av 11 065. Omsetningen endret seg 2,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925741868
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.270)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Oliver Bugge-Asperheim Unwin, Bølerlia 6, 0691 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. desember 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 18 | 51 | |
| Rang | 17 261 | 20 699 | 11 299 | |
| Driftsmargin | −0,8 % | −3,0 % | 5,0 % | |
| Totalrentabilitet | −5,9 % | −22,5 % | 26,3 % | |
| Egenkapitalandel | 13,3 % | −7,0 % | 21,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 0,88 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,7 % | 7,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 4,5 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 6152229.
Videre
Lignende selskaper
- Josefine Gjøvik AS indeks 18, nr. 20 692 · sammenlign
- M&Co AS indeks 18, nr. 20 693 · sammenlign
- Fabiola AS indeks 18, nr. 20 702 · sammenlign
- Schønberg Kolonial AS indeks 18, nr. 20 705 · sammenlign
- Olden Bygg AS indeks 18, nr. 20 707 · sammenlign