Po-Multitjenester AS
Score · regnskapsår 2024
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 580 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 914 av 19 401 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Po-Multitjenester AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 29,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 49,7 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 29,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 29,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 57,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 49,7 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 27,2 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Po-Multitjenester AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Po-Multitjenester AS hadde en driftsmargin på 29,8 % og en egenkapitalandel på 49,7 % i 2024, og er nr. 914 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 2,4 % til 29,8 % og egenkapitalandelen steg fra 0,0 % til 49,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Balansen går ikke opp (eiendeler ≠ egenkapital + gjeld)
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Po-Multitjenester AS?
Driftsmarginen var 29,8 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 57,9 %.
Hvor solid er Po-Multitjenester AS?
Egenkapitalandelen var 49,7 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,92 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Po-Multitjenester AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,24 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Po-Multitjenester AS i Bygg og anlegg?
Po-Multitjenester AS er nr. 914 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 580 av 12 197. Omsetningen endret seg 27,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925623040
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. september 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Smedvikvegen 64, 7900 RØRVIK (NÆRØYSUND)
- Kommune
- Nærøysund rang 2–7 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. september 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 79 | – | |
| Rang | – | 914 | – | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 29,8 % | – | |
| Totalrentabilitet | 5,3 % | 57,9 % | 73,9 % | |
| Egenkapitalandel | 0,0 % | 49,7 % | −81,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 2,24 | – | |
| Omsetningsvekst | – | 27,2 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | – |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | – |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5792499.
Videre
Lignende selskaper
- Ulf Catering og Betong AS indeks 79, nr. 911 · sammenlign
- Kjetil Slette Byggeledelse AS indeks 79, nr. 912 · sammenlign
- Maskinentreprenør Knut Rolandsen AS indeks 79, nr. 915 · sammenlign
- Tånevik Holding AS indeks 79, nr. 916 · sammenlign
- Agder Rekkverk og Glass AS indeks 79, nr. 918 · sammenlign