Finere Hage AS

Org.nr. 925224529 · Oslo · Stiftet 2020 · 8 ansatte

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 392 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 934 av 19 404 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Finere Hage AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 44,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 3,6 % (median 33,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 44,6 % 3,7 % 97 %
Resultatmargin 44,5 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 70,3 % 7,9 % 98 %
Egenkapitalandel 3,6 % 33,4 % 21 %
Gjeldsgrad 26,62 1,42 4 %
Likviditetsgrad 1 0,20 1,42 3 %
Omsetningsvekst −8,8 % 4,1 % 33 %
Omsetning per ansatt0,76 MNOK0,84 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør Finere Hage AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2022–2024

SelskapetMedian0255075100202220232024
  • Finere Hage AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Finere Hage AS har score 44 for 2024, rang 11 934 av 19 404 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,6 % mot median 3,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,20 mot median 1,42. Soliditet: persentil 12 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,6 % mot median 33,4 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Finere Hage AS hadde en driftsmargin på 44,6 % og en egenkapitalandel på 3,6 % i 2024, og er nr. 11 934 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 35,6 % til 44,6 % og egenkapitalandelen falt fra 10,4 % til 3,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 22 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,1 MNOK 10,0 21 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,7 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
8,0 22 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,20 (median 1,42).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,6 % (median 33,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet97 vekt 30 %
Soliditet12 vekt 25 %
Likviditet3 vekt 15 %
Vekst33 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Finere Hage AS?

Driftsmarginen var 44,6 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 70,3 %.

Hvor solid er Finere Hage AS?

Egenkapitalandelen var 3,6 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 26,62 (median 1,42).

Hvordan er likviditeten i Finere Hage AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,20 i 2024 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Finere Hage AS i Bygg og anlegg?

Finere Hage AS er nr. 11 934 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 392 av 12 197. Omsetningen endret seg −8,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925224529
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. juli 2025
Stiftet
11. juni 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Midtveien 51, 0598 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 19. juni 2020
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks994744
Rang110 11111 934
Driftsmargin35,3 %35,6 %44,6 %
Totalrentabilitet125,5 %58,9 %70,3 %
Egenkapitalandel117,6 %10,4 %3,6 %
Likviditetsgrad 1–0,030,20
Omsetningsvekst–13,3 %−8,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter5,9 MNOK6,7 MNOK6,1 MNOK
Driftsresultat2,1 MNOK2,4 MNOK2,7 MNOK
Resultat før skatt2,1 MNOK2,4 MNOK2,7 MNOK
Årsresultat1,6 MNOK1,8 MNOK2,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,7 MNOK4,1 MNOK3,9 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,1 MNOK0,8 MNOK
Egenkapital2,0 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital1,9 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld−0,3 MNOK3,6 MNOK3,7 MNOK
Kortsiktig gjeld−0,3 MNOK3,6 MNOK3,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6349537.