Eltro VVS AS
Score · regnskapsår 2023
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 182 av 11 410 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 044 av 18 336 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eltro VVS AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 407 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,0 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 26,9 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 24,7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 26,9 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,72 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 0,82 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Eltro VVS AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 410 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eltro VVS AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Eltro VVS AS hadde en driftsmargin på 9,0 % og en egenkapitalandel på 26,9 % i 2023, og er nr. 10 044 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 43 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 18 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eltro VVS AS?
Driftsmarginen var 9,0 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,7 %.
Hvor solid er Eltro VVS AS?
Egenkapitalandelen var 26,9 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 2,72 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Eltro VVS AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,29 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Eltro VVS AS i Bygg og anlegg?
Eltro VVS AS er nr. 10 044 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 182 av 11 410.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925208671
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. juni 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kløvervegen 14, 9016 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 74 | 60 | |
| Rang | 10 044 | 1 954 | 6 325 | |
| Driftsmargin | 9,0 % | 13,3 % | 5,7 % | |
| Totalrentabilitet | 24,7 % | 39,2 % | 16,8 % | |
| Egenkapitalandel | 26,9 % | 58,8 % | 38,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 2,29 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % | 21,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,8 MNOK | 8,2 MNOK | 9,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 1,2 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 1,2 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4934089.
Videre
Lignende selskaper
- Haugland Byggteknikk AS indeks 47, nr. 10 042 · sammenlign
- Isobygg Fosen AS indeks 47, nr. 10 045 · sammenlign
- Kristiansen Murservice AS indeks 47, nr. 10 048 · sammenlign
- Rørleggermester Holan AS indeks 47, nr. 10 051 · sammenlign
- Tyh Elektroservice AS indeks 47, nr. 10 052 · sammenlign