Smart Tactiles AS

Org.nr. 924675640 · Oslo · Stiftet 2019 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2024

52av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 130 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 366 av 22 237 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Smart Tactiles AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,7 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 43,2 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 1,7 % 2,3 % 46 %
Resultatmargin 0,9 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,9 % 5,5 % 39 %
Egenkapitalandel 43,2 % 34,8 % 58 %
Gjeldsgrad 1,32 1,23 48 %
Likviditetsgrad 1 1,85 1,76 53 %
Omsetningsvekst 25,2 % 2,8 % 79 %
Omsetning per ansatt0,75 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 52 gjør Smart Tactiles AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Smart Tactiles AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Smart Tactiles AS hadde en driftsmargin på 1,7 % og en egenkapitalandel på 43,2 % i 2024, og er nr. 10 366 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 57,2 % til 43,2 % og omsetningen økte med 25 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
8,0 0 MNOK
P/B Egenkapital: 1,5 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet53 vekt 25 %
Likviditet53 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens42 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Smart Tactiles AS?

Driftsmarginen var 1,7 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,9 %.

Hvor solid er Smart Tactiles AS?

Egenkapitalandelen var 43,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,32 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Smart Tactiles AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,85 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Smart Tactiles AS i Handel?

Smart Tactiles AS er nr. 10 366 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 130 av 11 065. Omsetningen endret seg 25,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
924675640
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.900)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. september 2026
Stiftet
12. desember 2019 6 år i drift
Aksjekapital
0,17 MNOK
Forretningsadresse
Grenseveien 99, 0663 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 18. desember 2020
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Joachim Bjørgås Hagen
Styrets leder
Christopher Johan Dahl
Styremedlem
Per Herman Firing
Styremedlem
Oddmund Stokset Leikvoll
Regnskapsfører
Wefile AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks555258
Rang8 87410 3668 166
Driftsmargin4,7 %1,7 %3,8 %
Totalrentabilitet5,7 %1,9 %4,8 %
Egenkapitalandel57,2 %43,2 %46,0 %
Likviditetsgrad 12,331,852,53
Omsetningsvekst–25,2 %10,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,0 MNOK3,8 MNOK4,2 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,5 MNOK3,4 MNOK3,3 MNOK
Omløpsmidler2,5 MNOK3,4 MNOK3,3 MNOK
Egenkapital1,4 MNOK1,5 MNOK1,5 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK1,9 MNOK1,8 MNOK
Kortsiktig gjeld1,1 MNOK1,8 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5704647.

Lignende selskaper