Electrix AS
Score · regnskapsår 2024
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 118 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 301 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Electrix AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,4 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 41,0 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 103 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 11,4 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 11,0 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 20,5 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,0 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 45,8 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,63 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Electrix AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Electrix AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Electrix AS hadde en driftsmargin på 11,4 % og en egenkapitalandel på 41,0 % i 2024, og er nr. 1 301 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 46 % og driftsmarginen steg fra 5,0 % til 11,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 23 MNOK og 103 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 87 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 103 MNOK |
| P/B | 1,0 | 23 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Electrix AS?
Driftsmarginen var 11,4 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,5 %.
Hvor solid er Electrix AS?
Egenkapitalandelen var 41,0 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,44 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Electrix AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Electrix AS i Bygg og anlegg?
Electrix AS er nr. 1 301 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 118 av 1 723. Omsetningen endret seg 45,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924511109
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 39 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 1,25 MNOK
- Forretningsadresse
- Rådmann Siras vei 1, 1712 GRÅLUM (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 77 | 73 | |
| Rang | 6 974 | 1 301 | 2 016 | |
| Driftsmargin | 5,0 % | 11,4 % | 12,2 % | |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 20,5 % | 23,1 % | |
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 41,0 % | 42,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,50 | 1,64 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 45,8 % | 13,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 70,5 MNOK | 102,7 MNOK | 116,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,5 MNOK | 11,7 MNOK | 14,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,3 MNOK | 11,3 MNOK | 13,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,4 MNOK | 8,7 MNOK | 10,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 41,8 MNOK | 57,1 MNOK | 61,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 40,5 MNOK | 52,8 MNOK | 57,5 MNOK |
| Egenkapital | 14,8 MNOK | 23,4 MNOK | 25,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,5 MNOK | 22,2 MNOK | 24,7 MNOK |
| Sum gjeld | 27,0 MNOK | 33,7 MNOK | 35,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 27,0 MNOK | 32,3 MNOK | 34,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6076875.
Videre
Lignende selskaper
- Tung Rør AS indeks 77, nr. 1 255 · sammenlign
- Veianlegg AS indeks 77, nr. 1 283 · sammenlign
- Merelektro AS indeks 77, nr. 1 324 · sammenlign
- Ptg Tempra AS indeks 77, nr. 1 351 · sammenlign
- TH Blikk AS indeks 77, nr. 1 353 · sammenlign