Dindeli Import AS

Org.nr. 924475455 · Nordre Follo · Stiftet 2020 · 30 ansatte

Score · regnskapsår 2025

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 3 078 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 233 av 22 952 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 2 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Dindeli Import AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,5 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter111 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 1,5 % 3,0 % 33 %
Resultatmargin 0,0 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,8 % 11,6 % 63 %
Egenkapitalandel 0,9 % 30,0 % 4 %
Gjeldsgrad 111,36 2,24 1 %
Likviditetsgrad 1 0,54 1,39 1 %
Omsetningsvekst 31,9 % 6,1 % 87 %
Omsetning per ansatt3,70 MNOK5,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Dindeli Import AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Dindeli Import AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Dindeli Import AS har score 32 for 2025, rang 18 233 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 31,9 % mot median 6,1 %.

Svakest: Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,54 mot median 1,39. Soliditet: persentil 2 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,9 % mot median 30,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Dindeli Import AS hadde en driftsmargin på 1,5 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2025, og er nr. 18 233 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 32 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 1,7 MNOK
minus netto gjeld 27,6 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 30,0 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,39).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 31,9 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,39).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 16,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet48 vekt 30 %
Soliditet2 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens28 vekt 15 %

Varighet: 19 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Dindeli Import AS?

Driftsmarginen var 1,5 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,8 %.

Hvor solid er Dindeli Import AS?

Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 111,36 (median 2,24).

Hvordan er likviditeten i Dindeli Import AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,54 i 2025 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Dindeli Import AS i Handel?

Dindeli Import AS er nr. 18 233 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 3 078 av 3 711. Omsetningen endret seg 31,9 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

31 av 100

Rang 205 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
136 MNOK
Driftsresultat, konsern
2 MNOK
Resultat før skatt, konsern
0 MNOK
Sum eiendeler, konsern
49 MNOK
Egenkapital, konsern
0 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin1,7 % 1,5 %
Totalrentabilitet5,8 % 15,8 %
Egenkapitalandel0,5 % 0,9 %
Likviditetsgrad 11,02 0,54
Omsetningsvekst39,6 % 31,9 %

Konsernindeks tidligere år: 2024: 9 (270 av 275).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
924475455
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.340)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
30 registrert 10. august 2026
Stiftet
2. januar 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Lienga 7, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks71832
Rang20 29320 63818 233
Driftsmargin−0,4 %−1,8 %1,5 %
Totalrentabilitet0,6 %−12,9 %15,8 %
Egenkapitalandel0,1 %−0,8 %0,9 %
Likviditetsgrad 10,930,380,54
Omsetningsvekst–44,5 %31,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter58,3 MNOK84,2 MNOK111,1 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−1,5 MNOK1,7 MNOK
Resultat før skatt−1,0 MNOK−3,3 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−1,0 MNOK−2,6 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader1,2 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Sum eiendeler29,4 MNOK9,4 MNOK13,9 MNOK
Omløpsmidler27,3 MNOK3,6 MNOK7,4 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld29,4 MNOK9,5 MNOK13,8 MNOK
Kortsiktig gjeld29,4 MNOK9,5 MNOK13,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7194443.