Thansen AS

Org.nr. 923897682 · Nordre Follo · Stiftet 1973 · 495 ansatte

Score · regnskapsår 2023

72av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 76 av 465 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 780 av 21 088 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Thansen AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.

Medianscore 48 blant 465 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,4 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 41,7 % (median 28,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter771 MNOK1 081 MNOK
Driftsmargin 5,4 % 2,3 % 78 %
Resultatmargin 5,5 % 2,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,2 % 10,3 % 85 %
Egenkapitalandel 41,7 % 28,7 % 71 %
Gjeldsgrad 1,40 2,46 70 %
Likviditetsgrad 1 1,36 1,28 58 %
Omsetningsvekst – 0,8 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,56 MNOK11,26 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 72 gjør Thansen AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (465 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Thansen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Thansen AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 41,7 % i 2023, og er nr. 3 780 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 85 MNOK og 339 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 32,8 MNOK 10,0 328 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 41,8 MNOK
minus netto gjeld −4,7 MNOK
8,0 339 MNOK
P/B Egenkapital: 84,8 MNOK 1,0 85 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet70 vekt 25 %
Likviditet58 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens69 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Thansen AS?

Driftsmarginen var 5,4 % i 2023, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,2 %.

Hvor solid er Thansen AS?

Egenkapitalandelen var 41,7 % i 2023 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 1,40 (median 2,46).

Hvordan er likviditeten i Thansen AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,36 i 2023 (median 1,28).

Hvordan står Thansen AS i Handel?

Thansen AS er nr. 3 780 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 76 av 465.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
923897682
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.820)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
495 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
4. april 1973 53 år i drift
Aksjekapital
4,12 MNOK
Forretningsadresse
Sofiemyrveien 7, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.thansen.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks728169
Rang3 7808073 458
Driftsmargin5,4 %5,2 %4,9 %
Totalrentabilitet21,2 %25,5 %22,2 %
Egenkapitalandel41,7 %48,4 %40,0 %
Likviditetsgrad 11,361,621,28
Omsetningsvekst–27,1 %16,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter771,2 MNOK980,2 MNOK1 143,6 MNOK
Driftsresultat41,8 MNOK51,2 MNOK56,4 MNOK
Resultat før skatt42,1 MNOK51,6 MNOK56,9 MNOK
Årsresultat32,8 MNOK40,3 MNOK44,0 MNOK
Finanskostnader1,1 MNOK1,0 MNOK0,9 MNOK
Sum eiendeler203,6 MNOK206,6 MNOK260,2 MNOK
Omløpsmidler161,8 MNOK172,4 MNOK198,9 MNOK
Egenkapital84,8 MNOK100,1 MNOK104,1 MNOK
Opptjent egenkapital58,7 MNOK73,9 MNOK78,0 MNOK
Sum gjeld118,7 MNOK106,6 MNOK156,1 MNOK
Kortsiktig gjeld118,7 MNOK106,6 MNOK155,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4919469.