DA Silva Maler AS
Score · regnskapsår 2025
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 921 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 391 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
DA Silva Maler AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 54,4 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 20,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 20,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 34,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 54,4 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,68 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 37,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør DA Silva Maler AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- DA Silva Maler AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
DA Silva Maler AS har score 76 for 2025, rang 1 391 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 88 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,7 % mot median 3,5 %. Likviditet: persentil 81 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,68 mot median 1,41.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
DA Silva Maler AS hadde en driftsmargin på 20,7 % og en egenkapitalandel på 54,4 % i 2025, og er nr. 1 391 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 3,7 % til 20,7 % og omsetningen økte med 37 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DA Silva Maler AS?
Driftsmarginen var 20,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,4 %.
Hvor solid er DA Silva Maler AS?
Egenkapitalandelen var 54,4 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,84 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i DA Silva Maler AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,68 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står DA Silva Maler AS i Bygg og anlegg?
DA Silva Maler AS er nr. 1 391 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 921 av 12 873. Omsetningen endret seg 37,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923835113
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Jose Barbosa Da Silva, Ragnhild Schibbyes vei 43, 0968 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. november 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 54 | 76 | |
| Rang | – | 8 233 | 1 391 | |
| Driftsmargin | −3,0 % | 3,7 % | 20,7 % | |
| Totalrentabilitet | −4,5 % | 6,9 % | 34,4 % | |
| Egenkapitalandel | 40,8 % | 41,2 % | 54,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,53 | 2,68 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,6 % | 37,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6371409.
Videre
Lignende selskaper
- Rossing Rørleggerbedrift AS indeks 76, nr. 1 389 · sammenlign
- Skjeldal Maskin AS indeks 76, nr. 1 390 · sammenlign
- Bjørnback AS indeks 76, nr. 1 392 · sammenlign
- Drammen Gulvservice AS indeks 76, nr. 1 393 · sammenlign
- HALLINGDAL KJØL & Frys AS indeks 76, nr. 1 394 · sammenlign