Go4 Bemanning AS
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 325 av 375 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 415 av 1 676 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Go4 Bemanning AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 375 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −0,4 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 14,9 % (median 22,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −0,4 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −1,6 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandel | 14,9 % | 22,8 % |
| Gjeldsgrad | 5,71 | 3,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 1,23 |
| Omsetningsvekst | −0,7 % | 9,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,87 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Go4 Bemanning AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (375 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Go4 Bemanning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Go4 Bemanning AS hadde en driftsmargin på −0,4 % og en egenkapitalandel på 14,9 % i 2024, og er nr. 1 415 av 1 676 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 2,5 % til −0,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,23).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,4 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,4 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −14,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 34 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Go4 Bemanning AS?
Driftsmarginen var −0,4 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Go4 Bemanning AS?
Egenkapitalandelen var 14,9 % i 2024 (median 22,8 %). Gjeldsgraden var 5,71 (median 3,02).
Hvordan er likviditeten i Go4 Bemanning AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2024 (median 1,23). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Go4 Bemanning AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Go4 Bemanning AS er nr. 1 415 av 1 676 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 325 av 375. Omsetningen endret seg −0,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923745475
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 117 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 4. oktober 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Luramyrveien 51, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Eirik Vika Karlsen
- Styrets leder
- Asbjørn Skailand
- Styremedlem
- Eirik Vika Karlsen
- Revisor
- Aaudit AS
- Regnskapsfører
- Aider AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 29 | 25 | |
| Rang | 1 159 | 1 415 | 1 471 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | −0,4 % | −1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | −1,6 % | −4,6 % | |
| Egenkapitalandel | 8,6 % | 14,9 % | 3,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 0,83 | 0,79 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,7 % | 28,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45,8 MNOK | 45,5 MNOK | 58,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | −0,2 MNOK | −1,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,2 MNOK | 10,2 MNOK | 18,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,2 MNOK | 7,1 MNOK | 13,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 10,3 MNOK | 8,6 MNOK | 17,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,3 MNOK | 8,6 MNOK | 17,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6322687.
Videre
Lignende selskaper
- XL Bemanning AS indeks 30, nr. 1 393 · sammenlign
- Pilar People AS indeks 30, nr. 1 395 · sammenlign
- Skei Booking AS indeks 30, nr. 1 402 · sammenlign
- Lek og Landskap AS indeks 30, nr. 1 403 · sammenlign
- Gtf Norge AS indeks 28, nr. 1 426 · sammenlign