Modalsli Rør AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 537 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 245 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Modalsli Rør AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 33,9 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 69 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 6,1 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 15,5 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 33,9 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,95 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 25,2 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,96 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Modalsli Rør AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Modalsli Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Modalsli Rør AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 33,9 % i 2024, og er nr. 6 245 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 25 % og driftsmarginen steg fra 3,0 % til 6,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 30 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 34 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Modalsli Rør AS?
Driftsmarginen var 6,1 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,5 %.
Hvor solid er Modalsli Rør AS?
Egenkapitalandelen var 33,9 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,95 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Modalsli Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,42 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Modalsli Rør AS i Bygg og anlegg?
Modalsli Rør AS er nr. 6 245 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 537 av 1 723. Omsetningen endret seg 25,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923699562
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 35 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Brogaten 31, 4405 FLEKKEFJORD
- Kommune
- Flekkefjord rang 13–26 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 60 | 26 | |
| Rang | 12 436 | 6 245 | 17 388 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | 6,1 % | −4,9 % | |
| Totalrentabilitet | 7,3 % | 15,5 % | −13,3 % | |
| Egenkapitalandel | 30,7 % | 33,9 % | 29,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,42 | 1,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,2 % | −11,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 54,8 MNOK | 68,6 MNOK | 61,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 4,2 MNOK | −3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 3,9 MNOK | −3,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 3,0 MNOK | −2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,2 MNOK | 28,3 MNOK | 22,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,6 MNOK | 26,6 MNOK | 20,0 MNOK |
| Egenkapital | 7,1 MNOK | 9,6 MNOK | 6,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 3,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 16,0 MNOK | 18,7 MNOK | 15,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 16,0 MNOK | 18,7 MNOK | 15,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5901013.
Videre
Lignende selskaper
- Byggservice AS indeks 60, nr. 6 231 · sammenlign
- Bygg Team AS indeks 60, nr. 6 233 · sammenlign
- Conductor AS indeks 60, nr. 6 263 · sammenlign
- Minel Elmontasje Elverum AS indeks 60, nr. 6 273 · sammenlign
- Cenco AS indeks 60, nr. 6 279 · sammenlign