Vaco Rør AS

Org.nr. 923075984 · Sandnes · Stiftet 2019

Tvangsavvikling registrert 19. oktober 2023 i Enhetsregisteret. Konkurser

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2019

For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling

Basert på årsregnskapet for 2019

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2019

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2019
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK–
Driftsmargin 13,4 % – ikke sammenlignet
Resultatmargin 13,4 % – vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,2 % – ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 13,1 % – ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 6,62 – ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,16 – ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – – ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2019. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2019

Hva tallene sier

Vaco Rør AS hadde en egenkapitalandel på 13,1 % i 2019. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.

Vaco Rør AS klarte seg svakere enn sektoren i 2021, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2019.

Estimert verdi · 2019

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,8 MNOK 10,0 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,0 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
8,0 10 MNOK
P/B Egenkapital: 1,2 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2019

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2019. Styringsrenten var i snitt 1,14 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −20,7 % i 2021 (sektorens median 1,8 %), og egenkapitalandelen 2,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 14,2 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2019

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vaco Rør AS?

Driftsmarginen var 13,4 % i 2019, mot en median på – blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.

Hvor solid er Vaco Rør AS?

Egenkapitalandelen var 13,1 % i 2019 (median –). Gjeldsgraden var 6,62 (median –).

Hvordan er likviditeten i Vaco Rør AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2019 (median –).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
923075984
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
27. mai 2019 7 år i drift
Aksjekapital
0,40 MNOK
Forretningsadresse
Langgata 30, 4306 SANDNES
Kommune
Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2021

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2019–2021

Nøkkeltall201920202021Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin13,4 %15,1 %−20,7 %
Totalrentabilitet11,2 %47,7 %−58,9 %
Egenkapitalandel13,1 %52,1 %2,2 %
Likviditetsgrad 11,161,450,56
Omsetningsvekst–231,3 %−26,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall201920202021
Driftsinntekter7,6 MNOK25,1 MNOK18,3 MNOK
Driftsresultat1,0 MNOK3,8 MNOK−3,8 MNOK
Resultat før skatt1,0 MNOK3,8 MNOK−3,8 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK2,9 MNOK−3,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler9,1 MNOK7,9 MNOK6,4 MNOK
Omløpsmidler9,1 MNOK5,5 MNOK3,5 MNOK
Egenkapital1,2 MNOK4,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK3,7 MNOK−0,2 MNOK
Sum gjeld7,9 MNOK3,8 MNOK6,3 MNOK
Kortsiktig gjeld7,8 MNOK3,8 MNOK6,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 1519732.