God Handel AS
Score · regnskapsår 2023
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 507 av 3 277 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 683 av 21 059 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
God Handel AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 277 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,8 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 32,5 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 83 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 14,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,07 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,19 MNOK | 4,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør God Handel AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 277 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- God Handel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
God Handel AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 32,5 % i 2023, og er nr. 9 683 av 21 059 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 14 MNOK |
| P/B | 2,2 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er God Handel AS?
Driftsmarginen var 1,8 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,3 %.
Hvor solid er God Handel AS?
Egenkapitalandelen var 32,5 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 2,07 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i God Handel AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,38 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står God Handel AS i Handel?
God Handel AS er nr. 9 683 av 21 059 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 507 av 3 277.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922385920
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 26 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 11. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o REMA 1000 BJUGN, Emil Schanches gate 3, 7160 BJUGN (ØRLAND)
- Kommune
- Ørland rang 6–13 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 62 | 63 | |
| Rang | 9 683 | 6 029 | 5 591 | |
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,0 % | 1,9 % | |
| Totalrentabilitet | 14,3 % | 15,8 % | 15,3 % | |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 41,5 % | 45,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,57 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,0 % | 8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 83,0 MNOK | 92,9 MNOK | 101,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,2 MNOK | 12,5 MNOK | 13,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,4 MNOK | 11,4 MNOK | 12,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,6 MNOK | 5,2 MNOK | 6,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,1 MNOK | 4,7 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 7,5 MNOK | 7,3 MNOK | 7,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,5 MNOK | 7,3 MNOK | 7,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4705139.
Videre
Lignende selskaper
- Øyvind Davidsen AS indeks 53, nr. 9 673 · sammenlign
- Viacon AS indeks 53, nr. 9 679 · sammenlign
- Knapphus Kjøkkensenter AS indeks 53, nr. 9 693 · sammenlign
- Furnes Traktorsenter AS indeks 53, nr. 9 695 · sammenlign
- Kameleon Solutions AS indeks 53, nr. 9 699 · sammenlign