Badedesign AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 851 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 277 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Badedesign AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −25,2 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel −27,9 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −25,2 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | −29,7 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −29,1 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | −27,9 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,99 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 9,3 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,04 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør Badedesign AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Badedesign AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Badedesign AS har score 22 for 2024, rang 17 277 av 19 404 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,99 mot median 1,49.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −27,9 % mot median 34,8 %. Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −25,2 % mot median 4,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −27,9 % (median 34,8 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −29,7 % (median 4,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −25,2 % (median 4,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Badedesign AS hadde en driftsmargin på −25,2 % og en egenkapitalandel på −27,9 % i 2024, og er nr. 17 277 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −4,3 % til −25,2 % og egenkapitalandelen falt fra 6,3 % til −27,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −27,9 % (median 34,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −29,7 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −25,2 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 8 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Badedesign AS?
Driftsmarginen var −25,2 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −29,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Badedesign AS?
Egenkapitalandelen var −27,9 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Badedesign AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,99 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Badedesign AS i Bygg og anlegg?
Badedesign AS er nr. 17 277 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 851 av 5 345. Omsetningen endret seg 9,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922215472
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Tungavegen 38, 7047 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 29 | 22 | |
| Rang | 59 | 14 340 | 17 277 | |
| Driftsmargin | 7,2 % | −4,3 % | −25,2 % | |
| Totalrentabilitet | 18,3 % | −3,8 % | −29,1 % | |
| Egenkapitalandel | 27,4 % | 6,3 % | −27,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 2,80 | 1,99 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,0 % | 9,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,9 MNOK | 18,5 MNOK | 20,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | −0,8 MNOK | −5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | −1,0 MNOK | −6,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | −0,8 MNOK | −6,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,5 MNOK | 20,3 MNOK | 17,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,1 MNOK | 17,8 MNOK | 15,6 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 1,3 MNOK | −4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 1,2 MNOK | −5,0 MNOK |
| Sum gjeld | 5,5 MNOK | 19,1 MNOK | 22,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 6,3 MNOK | 7,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6333439.
Videre
Lignende selskaper
- Stein Arild Risan AS indeks 22, nr. 17 273 · sammenlign
- Nerland Maskin AS indeks 22, nr. 17 275 · sammenlign
- Jule Industrier AS indeks 22, nr. 17 276 · sammenlign
- Stensnes Maskin AS indeks 22, nr. 17 279 · sammenlign
- Spb AS indeks 22, nr. 17 280 · sammenlign