Opnor AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 011 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 574 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Opnor AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 22,4 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 38,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,47 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 31,3 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Opnor AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Opnor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Opnor AS har score 52 for 2025, rang 9 574 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 31,3 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 71 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,0 % mot median 3,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,4 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 37 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,15 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 31,3 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 1,15 (median 1,41).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Opnor AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 22,4 % i 2025, og er nr. 9 574 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −10,9 % til 4,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 31,3 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 1,15 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Opnor AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,8 %.
Hvor solid er Opnor AS?
Egenkapitalandelen var 22,4 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 3,47 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Opnor AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Opnor AS i Bygg og anlegg?
Opnor AS er nr. 9 574 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 011 av 12 873. Omsetningen endret seg 31,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922070342
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sagelvvassveien 1050, 9050 STORSTEINNES (BALSFJORD)
- Kommune
- Balsfjord rang 29–38 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- Opnor.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Michael Toftaker Ophus
- Styrets leder
- Michael Toftaker Ophus
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 20 | 52 | |
| Rang | 7 420 | 17 532 | 9 574 | |
| Driftsmargin | 10,8 % | −10,9 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 29,9 % | −57,8 % | 38,8 % | |
| Egenkapitalandel | 30,7 % | −4,6 % | 22,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 0,81 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 43,1 % | 31,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,1 MNOK | 5,8 MNOK | 7,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | −0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | −0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6906700.
Videre
Lignende selskaper
- Konnerud Rørservice AS indeks 52, nr. 9 572 · sammenlign
- Bromle Maskin AS indeks 52, nr. 9 573 · sammenlign
- El-Tjenester AS indeks 52, nr. 9 575 · sammenlign
- Moi Bygg AS indeks 52, nr. 9 576 · sammenlign
- Tømrerteam Helgeland AS indeks 52, nr. 9 577 · sammenlign