Norske Bunader Oslo AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 697 av 3 705 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 232 av 22 940 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norske Bunader Oslo AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 705 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 19,3 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 103 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 20,1 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 24,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,19 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,54 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −2,2 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,24 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Norske Bunader Oslo AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 705 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norske Bunader Oslo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Norske Bunader Oslo AS har score 39 for 2025, rang 16 232 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,1 % mot median 3,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,54 mot median 1,39. Vekst: persentil 21 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,2 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,39).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norske Bunader Oslo AS hadde en driftsmargin på 20,1 % og en egenkapitalandel på 19,3 % i 2025, og er nr. 16 232 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 25,0 % til 20,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 39 MNOK og 188 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 182 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 188 MNOK |
| P/B | 2,2 | 39 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,54 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norske Bunader Oslo AS?
Driftsmarginen var 20,1 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,9 %.
Hvor solid er Norske Bunader Oslo AS?
Egenkapitalandelen var 19,3 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 4,19 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Norske Bunader Oslo AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,54 i 2025 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Norske Bunader Oslo AS i Handel?
Norske Bunader Oslo AS er nr. 16 232 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 697 av 3 705. Omsetningen endret seg −2,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921881886
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 46 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 3. november 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Ullernchausséen 1, 0377 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Norske Bunader Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Norske Bunader Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Norske Bunader Eiendom AS (100 %)
Har eierandeler i: Norske Bunader Eiendom AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 52 | 39 | |
| Rang | 14 321 | 10 275 | 16 232 | |
| Driftsmargin | 13,9 % | 25,0 % | 20,1 % | |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 17,5 % | 14,9 % | |
| Egenkapitalandel | 24,6 % | 23,7 % | 19,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,71 | 0,66 | 0,54 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,9 % | −2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 94,1 MNOK | 105,3 MNOK | 103,0 MNOK |
| Driftsresultat | 13,1 MNOK | 26,3 MNOK | 20,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,8 MNOK | 24,7 MNOK | 24,8 MNOK |
| Skattekostnad | 2,3 MNOK | 5,4 MNOK | 5,3 MNOK |
| Årsresultat | 8,4 MNOK | 19,3 MNOK | 19,5 MNOK |
| Finanskostnader | 3,7 MNOK | 2,8 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 162,8 MNOK | 157,2 MNOK | 167,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 87,5 MNOK | 78,9 MNOK | 73,5 MNOK |
| Egenkapital | 40,0 MNOK | 37,2 MNOK | 32,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 122,8 MNOK | 120,0 MNOK | 135,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 122,8 MNOK | 120,0 MNOK | 135,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7189211.
Videre
Lignende selskaper
- Tess AS indeks 39, nr. 16 221 · sammenlign
- Momentum Wines AS indeks 39, nr. 16 224 · sammenlign
- Martin Grøtterud AS indeks 39, nr. 16 229 · sammenlign
- Helland Møbler AS indeks 39, nr. 16 234 · sammenlign
- Rånes Retail AS indeks 39, nr. 16 236 · sammenlign