Blåsti AS
Score · regnskapsår 2024
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 775 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 552 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Blåsti AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 99,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 87,2 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 99,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 99,2 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 32,9 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 87,2 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,33 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 67,6 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Blåsti AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Blåsti AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Blåsti AS hadde en driftsmargin på 99,1 % og en egenkapitalandel på 87,2 % i 2024, og er nr. 1 552 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 68 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 34 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 27 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,76).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 67,6 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 0,33 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 79 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Blåsti AS?
Driftsmarginen var 99,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,9 %.
Hvor solid er Blåsti AS?
Egenkapitalandelen var 87,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Blåsti AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,33 i 2024 (median 1,76). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Blåsti AS i Handel?
Blåsti AS er nr. 1 552 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 775 av 11 065. Omsetningen endret seg 67,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 921880510
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. oktober 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Martin Riegel, Haakon den godes vei 11B, 0373 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. desember 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 8945007XRYSOS6WUXB20 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Martin Riegel
- Regnskapsfører
- Aider AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 81 | 76 | 64 | |
| Rang | 1 792 | 1 552 | 5 277 | |
| Driftsmargin | 98,1 % | 99,1 % | 98,4 % | |
| Totalrentabilitet | 22,3 % | 32,9 % | 26,4 % | |
| Egenkapitalandel | 88,8 % | 87,2 % | 84,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 0,33 | 0,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 67,6 % | −33,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 3,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Årsresultat | 2,0 MNOK | 3,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,0 MNOK | 10,5 MNOK | 8,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 8,0 MNOK | 9,2 MNOK | 7,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,0 MNOK | 8,2 MNOK | 6,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6255821.
Videre
Lignende selskaper
- Sunde Bil MA AS indeks 76, nr. 1 548 · sammenlign
- Medical Care System Mcs AS indeks 76, nr. 1 555 · sammenlign
- T.Stueland Lås AS indeks 76, nr. 1 556 · sammenlign
- K. Bråten AS indeks 76, nr. 1 558 · sammenlign
- Nordic Hockey AS indeks 76, nr. 1 559 · sammenlign