N Maskin AS

Org.nr. 920674348 · Larvik · Stiftet 2018

Score · regnskapsår 2025

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 309 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 729 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

N Maskin AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −94,8 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 86,3 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −94,8 % 3,5 % 0 %
Resultatmargin −95,7 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −29,6 % 7,8 % 10 %
Egenkapitalandel 86,3 % 32,8 % 96 %
Gjeldsgrad 0,16 1,43 95 %
Likviditetsgrad 1 4,62 1,41 92 %
Omsetningsvekst −67,5 % 6,1 % 1 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør N Maskin AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • N Maskin AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

N Maskin AS har score 46 for 2025, rang 11 729 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 86,3 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,62 mot median 1,41.

Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −67,5 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −94,8 % mot median 3,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

N Maskin AS hadde en driftsmargin på −94,8 % og en egenkapitalandel på 86,3 % i 2025, og er nr. 11 729 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 47,8 % til −94,8 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,1 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −95,7 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −94,8 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet95 vekt 25 %
Likviditet92 vekt 15 %
Vekst1 vekt 15 %
Konsistens48 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er N Maskin AS?

Driftsmarginen var −94,8 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −29,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er N Maskin AS?

Egenkapitalandelen var 86,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,16 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i N Maskin AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,62 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står N Maskin AS i Bygg og anlegg?

N Maskin AS er nr. 11 729 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 309 av 12 873. Omsetningen endret seg −67,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
920674348
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
21. mars 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Brunvallveien 94, 3294 STAVERN (LARVIK)
Kommune
Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 26. august 2024
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
636700M7FG36S8MGBT19 fornyes 23. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Nicklas Lydhus
Styrets leder
Nicklas Lydhus
Regnskapsfører
Larvik Regnskapsbyrå AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks559246
Rang7 9103411 729
Driftsmargin−159,1 %47,8 %−94,8 %
Totalrentabilitet−60,7 %37,2 %−29,6 %
Egenkapitalandel73,4 %91,8 %86,3 %
Likviditetsgrad 11,986,794,62
Omsetningsvekst–160,7 %−67,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,4 MNOK3,6 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat−2,2 MNOK1,7 MNOK−1,1 MNOK
Resultat før skatt−2,1 MNOK1,7 MNOK−1,1 MNOK
Årsresultat−2,1 MNOK1,7 MNOK−1,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,5 MNOK4,6 MNOK3,6 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK2,6 MNOK2,3 MNOK
Egenkapital2,6 MNOK4,3 MNOK3,1 MNOK
Opptjent egenkapital2,6 MNOK4,2 MNOK3,1 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6841268.