Barentsbygg AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 654 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 420 av 19 403 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Barentsbygg AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,5 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 39,1 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 10,5 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 10,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 28,9 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 39,1 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 47,0 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,97 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Barentsbygg AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Barentsbygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Barentsbygg AS har score 72 for 2024, rang 2 420 av 19 403 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 47,0 % mot median 4,1 %. Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,5 % mot median 4,7 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Barentsbygg AS hadde en driftsmargin på 10,5 % og en egenkapitalandel på 39,1 % i 2024, og er nr. 2 420 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 47 % og egenkapitalandelen steg fra 23,0 % til 39,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 27 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 29 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Barentsbygg AS?
Driftsmarginen var 10,5 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,9 %.
Hvor solid er Barentsbygg AS?
Egenkapitalandelen var 39,1 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,56 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Barentsbygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,63 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Barentsbygg AS i Bygg og anlegg?
Barentsbygg AS er nr. 2 420 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 654 av 5 345. Omsetningen endret seg 47,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920610641
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. januar 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ryensvingen 11, 0680 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Daniel Andre Pedersen
- Styrets leder
- Daniel Andre Pedersen
- Revisor
- Mpr Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 61 | 72 | |
| Rang | 127 | 6 249 | 2 420 | |
| Driftsmargin | 6,2 % | 10,0 % | 10,5 % | |
| Totalrentabilitet | 29,2 % | 26,9 % | 28,9 % | |
| Egenkapitalandel | 11,3 % | 23,0 % | 39,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,28 | 1,63 | |
| Omsetningsvekst | – | 76,3 % | 47,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,3 MNOK | 21,6 MNOK | 31,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 2,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 2,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK | 2,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,6 MNOK | 8,0 MNOK | 11,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 7,9 MNOK | 11,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 1,8 MNOK | 4,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 1,8 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 6,2 MNOK | 7,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 6,2 MNOK | 7,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6331733.
Videre
Lignende selskaper
- Knausen Drift AS indeks 72, nr. 2 416 · sammenlign
- PEDERSEN & Hansen Bodø AS indeks 72, nr. 2 421 · sammenlign
- Siddis Elektro AS indeks 72, nr. 2 431 · sammenlign
- Eivind Moen AS indeks 72, nr. 2 437 · sammenlign
- Sterk Bygg AS indeks 72, nr. 2 438 · sammenlign