Brannsystemer AS
Score · regnskapsår 2024
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 838 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 426 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Brannsystemer AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 22,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 36,1 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 22,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 22,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 53,4 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 36,1 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,77 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Brannsystemer AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Brannsystemer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Brannsystemer AS hadde en driftsmargin på 22,2 % og en egenkapitalandel på 36,1 % i 2024, og er nr. 4 426 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 77,8 % til 36,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 48 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brannsystemer AS?
Driftsmarginen var 22,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 53,4 %.
Hvor solid er Brannsystemer AS?
Egenkapitalandelen var 36,1 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 1,77 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Brannsystemer AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,55 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Brannsystemer AS i Bygg og anlegg?
Brannsystemer AS er nr. 4 426 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 838 av 12 197.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920239560
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. desember 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kirkebylia 40, 1484 HAKADAL (NITTEDAL)
- Kommune
- Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.brannsystemer.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 65 | 66 | |
| Rang | – | 4 426 | 4 071 | |
| Driftsmargin | – | 22,2 % | 18,5 % | |
| Totalrentabilitet | 77,8 % | 53,4 % | 40,6 % | |
| Egenkapitalandel | 77,8 % | 36,1 % | 37,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,50 | 1,55 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 28,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 6,9 MNOK | 8,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 2,9 MNOK | 4,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5567537.
Videre
Lignende selskaper
- HL Fix AS indeks 65, nr. 4 424 · sammenlign
- TRE, Mur og Betong AS indeks 65, nr. 4 429 · sammenlign
- Himling AS indeks 65, nr. 4 431 · sammenlign
- Byggmester Thomas Lindhjem AS indeks 65, nr. 4 432 · sammenlign
- Byggmester Bjørn Vidar Håve AS indeks 65, nr. 4 433 · sammenlign