Cemiko AS
Score · regnskapsår 2024
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 13 av 61 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 54 av 319 · Olje og gass
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Cemiko AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 48 blant 61 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 28,6 % (median 7,5 %) og egenkapitalandel 75,8 % (median 55,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 28,6 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 30,4 % | 17,7 % |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | 15,3 % |
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 55,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,49 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,14 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | 13,2 % | 0,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Cemiko AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (61 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Cemiko AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Cemiko AS hadde en driftsmargin på 28,6 % og en egenkapitalandel på 75,8 % i 2024, og er nr. 54 av 319 rangerte selskaper i Olje og gass.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 35,0 % til 28,6 % og omsetningen økte med 13 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cemiko AS?
Driftsmarginen var 28,6 % i 2024, mot en median på 7,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,0 %.
Hvor solid er Cemiko AS?
Egenkapitalandelen var 75,8 % i 2024 (median 55,6 %). Gjeldsgraden var 0,32 (median 0,49).
Hvordan er likviditeten i Cemiko AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,14 i 2024 (median 1,51).
Hvordan står Cemiko AS i Olje og gass?
Cemiko AS er nr. 54 av 319 rangerte selskaper i Olje og gass for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 13 av 61. Omsetningen endret seg 13,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 920153720
- Org.form
- AS
- Sektor
- Olje og gass (09.109)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. desember 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Haldenveien 76, 1367 SNARØYA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. desember 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 69 | 69 | |
| Rang | 48 | 54 | 44 | |
| Driftsmargin | 35,0 % | 28,6 % | 31,1 % | |
| Totalrentabilitet | 52,0 % | 35,0 % | 30,6 % | |
| Egenkapitalandel | 70,1 % | 75,8 % | 81,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,34 | 4,14 | 4,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,2 % | 0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5452239.
Videre
Lignende selskaper
- Francon AS indeks 71, nr. 45 · sammenlign
- Sjølie Offshore AS indeks 69, nr. 53 · sammenlign
- Hvac Offshore AS indeks 68, nr. 57 · sammenlign
- Construction Services AS indeks 67, nr. 60 · sammenlign
- Nitrogas AS indeks 65, nr. 68 · sammenlign