Minde Håndverktjenester AS
Konkurs registrert 24. januar 2025 i Enhetsregisteret. Konkurser
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 0,2 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 28,9 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,46 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | −44,7 % | 3,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Minde Håndverktjenester AS hadde en egenkapitalandel på 28,9 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2022 til 2023: omsetningen falt med 45 % og egenkapitalandelen steg fra 18,8 % til 28,9 %.
Minde Håndverktjenester AS klarte seg bedre enn sektoren i 2021, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,46).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,2 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 3,3 % i 2021 (sektorens median 1,8 %), og egenkapitalandelen 14,1 %. I de andre årene var driftsmarginen 0,7 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Minde Håndverktjenester AS?
Driftsmarginen var 0,2 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,9 %.
Hvor solid er Minde Håndverktjenester AS?
Egenkapitalandelen var 28,9 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 2,46 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Minde Håndverktjenester AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2023 (median 1,46). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919764791
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 1,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Bøgata 10, 3800 BØ I TELEMARK (MIDT-TELEMARK)
- Kommune
- Midt-Telemark rang 32 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2023
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2021–2023
| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 3,3 % | 1,3 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 11,5 % | 6,3 % | 0,9 % | |
| Egenkapitalandel | 14,1 % | 18,8 % | 28,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,04 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 37,0 % | −44,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,4 MNOK | 41,6 MNOK | 23,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,7 MNOK | 8,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,6 MNOK | 7,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 7,5 MNOK | 6,8 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,3 MNOK | 6,7 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5118283.