K3 Montasje AS

Org.nr. 919579226 · Oslo · Stiftet 2017 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

55av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 239 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 316 av 20 337 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

K3 Montasje AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 47,9 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 2,7 % 3,5 % 46 %
Resultatmargin 2,6 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,7 % 7,8 % 57 %
Egenkapitalandel 47,9 % 32,8 % 66 %
Gjeldsgrad 1,09 1,43 58 %
Likviditetsgrad 1 1,31 1,41 45 %
Omsetningsvekst 1,7 % 6,0 % 44 %
Omsetning per ansatt1,12 MNOK0,88 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 55 gjør K3 Montasje AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • K3 Montasje AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

K3 Montasje AS har score 55 for 2025, rang 8 316 av 20 337 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 62 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,9 % mot median 32,8 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

K3 Montasje AS hadde en driftsmargin på 2,7 % og en egenkapitalandel på 47,9 % i 2025, og er nr. 8 316 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK 16,9 2 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
12,7 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,8 MNOK 1,6 1 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet51 vekt 30 %
Soliditet62 vekt 25 %
Likviditet45 vekt 15 %
Vekst44 vekt 15 %
Konsistens70 vekt 15 %

Varighet: 57 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er K3 Montasje AS?

Driftsmarginen var 2,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,7 %.

Hvor solid er K3 Montasje AS?

Egenkapitalandelen var 47,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,09 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i K3 Montasje AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står K3 Montasje AS i Bygg og anlegg?

K3 Montasje AS er nr. 8 316 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 239 av 12 867. Omsetningen endret seg 1,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919579226
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.350)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. juli 2026
Stiftet
28. august 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Jacobine Ryes vei 12, 0987 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 18. september 2017
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
k3m.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
50 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks625355
Rang5 9668 7168 316
Driftsmargin1,8 %1,2 %2,7 %
Totalrentabilitet9,9 %5,5 %10,7 %
Egenkapitalandel56,0 %43,2 %47,9 %
Likviditetsgrad 11,831,571,31
Omsetningsvekst–21,8 %1,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,4 MNOK6,6 MNOK6,7 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,0 MNOK1,5 MNOK1,7 MNOK
Omløpsmidler0,8 MNOK1,3 MNOK1,1 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,6 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK0,5 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,8 MNOK0,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6561391.