Multico AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 105 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 102 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Multico AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 14,9 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,9 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 5,72 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,41 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 76,5 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,38 MNOK | 0,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Multico AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Multico AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Multico AS hadde en driftsmargin på 1,9 % og en egenkapitalandel på 14,9 % i 2024, og er nr. 13 102 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 76 % og egenkapitalandelen steg fra 8,9 % til 14,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,41 (median 1,42).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 76,5 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 0,41 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Multico AS?
Driftsmarginen var 1,9 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.
Hvor solid er Multico AS?
Egenkapitalandelen var 14,9 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 5,72 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Multico AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,41 i 2024 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Multico AS i Bygg og anlegg?
Multico AS er nr. 13 102 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 105 av 12 197. Omsetningen endret seg 76,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 31. juli 2025 | KRISTIANSAND KOMMUNE | Rammeavtale - Innleie av lastebiler, maskiner og førere - fra 2025 - ny utlysning | 500,0 MNOK (rammeavtale) |
| 3. februar 2025 | Iveland kommune | Rammeavtale for sommervedlikehold | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919563974
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. september 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skrerosveien 162, 4730 VATNESTRØM (BIRKENES)
- Kommune
- Birkenes rang 15–30 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 41 | 39 | |
| Rang | 15 495 | 13 102 | 14 364 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | 1,9 % | 0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 0,2 % | 3,3 % | 0,6 % | |
| Egenkapitalandel | 8,9 % | 14,9 % | 12,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 0,41 | 0,54 | |
| Omsetningsvekst | – | 76,5 % | 47,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,6 MNOK | 6,4 MNOK | 9,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 3,7 MNOK | 4,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 3,1 MNOK | 3,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5720645.
Videre
Lignende selskaper
- John S Jacobsen AS indeks 41, nr. 13 096 · sammenlign
- Høgli DV AS indeks 41, nr. 13 097 · sammenlign
- Rørlegen VVS AS indeks 41, nr. 13 101 · sammenlign
- Porttelefon Service AS indeks 41, nr. 13 103 · sammenlign
- Kaspersen Service AS indeks 41, nr. 13 110 · sammenlign