Midtdalen Rørlegger Bedrift AS

Org.nr. 919254750 · Nord-Fron · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2025

65av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 223 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 535 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Midtdalen Rørlegger Bedrift AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 50,8 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 8,4 % 4,5 % 70 %
Resultatmargin 8,2 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 14,7 % 10,9 % 60 %
Egenkapitalandel 50,8 % 34,1 % 74 %
Gjeldsgrad 0,97 1,72 71 %
Likviditetsgrad 1 2,56 1,48 86 %
Omsetningsvekst 16,3 % 6,0 % 66 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 65 gjør Midtdalen Rørlegger Bedrift AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Midtdalen Rørlegger Bedrift AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Midtdalen Rørlegger Bedrift AS har score 65 for 2025, rang 4 535 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,56 mot median 1,48. Soliditet: persentil 73 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,8 % mot median 34,1 %.

Svakest: Konsistens: persentil 28 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Midtdalen Rørlegger Bedrift AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 50,8 % i 2025, og er nr. 4 535 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,5 % til 8,4 % og omsetningen økte med 16 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 8 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,7 MNOK 10,0 7 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,9 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
8,0 8 MNOK
P/B Egenkapital: 3,4 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet65 vekt 30 %
Soliditet73 vekt 25 %
Likviditet86 vekt 15 %
Vekst66 vekt 15 %
Konsistens28 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Midtdalen Rørlegger Bedrift AS?

Driftsmarginen var 8,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,7 %.

Hvor solid er Midtdalen Rørlegger Bedrift AS?

Egenkapitalandelen var 50,8 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,97 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Midtdalen Rørlegger Bedrift AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,56 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Midtdalen Rørlegger Bedrift AS i Bygg og anlegg?

Midtdalen Rørlegger Bedrift AS er nr. 4 535 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 223 av 5 557. Omsetningen endret seg 16,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919254750
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. juni 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,15 MNOK
Forretningsadresse
Maskinvegen 30, 2640 VINSTRA (NORD-FRON)
Kommune
Nord-Fron rang 7–17 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks895265
Rang4438 9334 535
Driftsmargin15,7 %1,5 %8,4 %
Totalrentabilitet23,6 %2,2 %14,7 %
Egenkapitalandel67,0 %57,4 %50,8 %
Likviditetsgrad 12,832,212,56
Omsetningsvekst–−20,2 %16,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,9 MNOK9,5 MNOK11,0 MNOK
Driftsresultat1,9 MNOK0,1 MNOK0,9 MNOK
Resultat før skatt1,9 MNOK0,2 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK0,2 MNOK0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler8,0 MNOK9,6 MNOK6,7 MNOK
Omløpsmidler7,5 MNOK6,4 MNOK6,0 MNOK
Egenkapital5,4 MNOK5,5 MNOK3,4 MNOK
Opptjent egenkapital5,3 MNOK5,5 MNOK−1,2 MNOK
Sum gjeld2,7 MNOK4,1 MNOK3,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,7 MNOK2,9 MNOK2,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6935338.