Borgar Kolbjørnsrud AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 438 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 374 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Borgar Kolbjørnsrud AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 42,6 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 16,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,6 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 23,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Borgar Kolbjørnsrud AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Borgar Kolbjørnsrud AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Borgar Kolbjørnsrud AS har score 62 for 2025, rang 5 374 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 74 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,2 % mot median 3,5 %. Vekst: persentil 68 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 23,5 % mot median 6,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Borgar Kolbjørnsrud AS hadde en driftsmargin på 16,2 % og en egenkapitalandel på 42,6 % i 2025, og er nr. 5 374 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −6,0 % til 16,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 68 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Borgar Kolbjørnsrud AS?
Driftsmarginen var 16,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.
Hvor solid er Borgar Kolbjørnsrud AS?
Egenkapitalandelen var 42,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Borgar Kolbjørnsrud AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,65 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Borgar Kolbjørnsrud AS i Bygg og anlegg?
Borgar Kolbjørnsrud AS er nr. 5 374 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 438 av 12 871. Omsetningen endret seg 23,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 919204621
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamle Tempelveien 53, 3359 EGGEDAL (SIGDAL)
- Kommune
- Sigdal rang 13–24 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. november 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 36 | 62 | |
| Rang | 7 011 | 14 421 | 5 374 | |
| Driftsmargin | 6,8 % | −6,0 % | 16,2 % | |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | −5,6 % | 14,0 % | |
| Egenkapitalandel | 44,2 % | 40,3 % | 42,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,45 | 1,65 | |
| Omsetningsvekst | – | −23,5 % | 23,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,8 MNOK | 2,9 MNOK | 3,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 3,1 MNOK | 4,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 2,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6642065.
Videre
Lignende selskaper
- Malermester Hoff AS indeks 62, nr. 5 372 · sammenlign
- Fjellskar Bygg AS indeks 62, nr. 5 375 · sammenlign
- JL Entreprenør AS indeks 62, nr. 5 376 · sammenlign
- Byggmester Ole Gunnar Høiklev AS indeks 62, nr. 5 377 · sammenlign
- Hansen Drift og Vedlikehold AS indeks 62, nr. 5 379 · sammenlign