Menarmo AS

Org.nr. 919171170 · Stjørdal · Stiftet 2017 · 134 ansatte

Score · regnskapsår 2025

67av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 10 av 73 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 285 av 1 619 · Annen tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Menarmo AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 73 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,2 % (median 2,2 %) og egenkapitalandel 48,1 % (median 25,7 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 135 MNOK902 MNOK
Driftsmargin 2,2 % 2,2 % 49 %
Resultatmargin 1,9 % 1,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,6 % 7,9 % 55 %
Egenkapitalandel 48,1 % 25,7 % 90 %
Gjeldsgrad 1,08 2,89 90 %
Likviditetsgrad 1 1,84 1,20 88 %
Omsetningsvekst 13,8 % 14,2 % 49 %
Omsetning per ansatt8,47 MNOK7,93 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 67 gjør Menarmo AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (73 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Menarmo AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

Menarmo AS har score 67 for 2025, rang 285 av 1 619 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 48,1 % mot median 25,7 %. Likviditet: persentil 88 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,84 mot median 1,20.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Menarmo AS hadde en driftsmargin på 2,2 % og en egenkapitalandel på 48,1 % i 2025, og er nr. 285 av 1 619 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 40,5 % til 48,1 % og omsetningen økte med 14 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 150 MNOK og 243 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 17,1 MNOK 10,0 171 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 25,2 MNOK
minus netto gjeld −41,6 MNOK
8,0 243 MNOK
P/B Egenkapital: 150,2 MNOK 1,0 150 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet90 vekt 25 %
Likviditet88 vekt 15 %
Vekst49 vekt 15 %
Konsistens60 vekt 15 %

Varighet: 71 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Menarmo AS?

Driftsmarginen var 2,2 % i 2025, mot en median på 2,2 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,6 %.

Hvor solid er Menarmo AS?

Egenkapitalandelen var 48,1 % i 2025 (median 25,7 %). Gjeldsgraden var 1,08 (median 2,89).

Hvordan er likviditeten i Menarmo AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,84 i 2025 (median 1,20).

Hvordan står Menarmo AS i Annen tjenesteyting?

Menarmo AS er nr. 285 av 1 619 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 10 av 73. Omsetningen endret seg 13,8 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
13. oktober 2023 Innherred Anskaffelser Dynamisk innkjøpsordning bil 0,8 MNOK 34000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
919171170
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
134 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
7. juni 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,18 MNOK
Forretningsadresse
Havnegata 12A, 7503 STJØRDAL
Kommune
Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks747167
Rang236214285
Driftsmargin1,9 %2,8 %2,2 %
Totalrentabilitet4,6 %8,6 %8,6 %
Egenkapitalandel58,3 %40,5 %48,1 %
Likviditetsgrad 11,591,561,84
Omsetningsvekst–78,2 %13,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter560,1 MNOK997,9 MNOK1 135,1 MNOK
Driftsresultat10,5 MNOK28,4 MNOK25,2 MNOK
Resultat før skatt6,9 MNOK23,9 MNOK21,9 MNOK
Årsresultat5,3 MNOK18,3 MNOK17,1 MNOK
Finanskostnader4,1 MNOK5,8 MNOK5,0 MNOK
Sum eiendeler235,6 MNOK346,0 MNOK312,1 MNOK
Omløpsmidler151,6 MNOK314,0 MNOK288,0 MNOK
Egenkapital137,5 MNOK140,1 MNOK150,2 MNOK
Opptjent egenkapital60,0 MNOK62,7 MNOK72,8 MNOK
Sum gjeld98,2 MNOK205,9 MNOK161,9 MNOK
Kortsiktig gjeld95,2 MNOK201,5 MNOK157,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7151521.