Naka Autosport AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 775 av 3 705 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 656 av 22 940 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Naka Autosport AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 705 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 19,8 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 50 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | −11,9 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,05 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,17 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 9,8 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 10,10 MNOK | 5,07 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Naka Autosport AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 705 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Naka Autosport AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Naka Autosport AS har score 38 for 2025, rang 16 656 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,17 mot median 1,39. Vekst: persentil 63 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,8 % mot median 6,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,2 % mot median 3,0 %. Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 19,8 % mot median 30,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,0 % (median 2,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Naka Autosport AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på 19,8 % i 2025, og er nr. 16 656 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 4,1 % til −1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 7 MNOK |
| P/B | 2,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 2,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,2 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Naka Autosport AS?
Driftsmarginen var −1,2 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Naka Autosport AS?
Egenkapitalandelen var 19,8 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 4,05 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Naka Autosport AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,17 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Naka Autosport AS i Handel?
Naka Autosport AS er nr. 16 656 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 775 av 3 705. Omsetningen endret seg 9,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918660828
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 5 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 16. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringeriksveien 179, 1339 VØYENENGA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 52 | 38 | |
| Rang | 9 744 | 10 191 | 16 656 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 4,1 % | −1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 15,1 % | 16,9 % | −11,9 % | |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 23,3 % | 19,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,17 | 5,09 | 3,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,7 % | 9,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,6 MNOK | 46,0 MNOK | 50,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK | −1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 8,8 MNOK | 11,2 MNOK | 8,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,0 MNOK | 10,3 MNOK | 8,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 2,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 7,3 MNOK | 8,6 MNOK | 6,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7087923.
Videre
Lignende selskaper
- Fatnes Dagligvare AS indeks 38, nr. 16 643 · sammenlign
- Mobile Hokksund AS indeks 38, nr. 16 649 · sammenlign
- Sanda Butikkdrift AS indeks 38, nr. 16 651 · sammenlign
- Akademika AS indeks 38, nr. 16 661 · sammenlign
- Færøy Butikkdrift AS indeks 38, nr. 16 667 · sammenlign